• شماره خبر : 39296۲۸ ۹۸
 • تاریخ انتشار : شنبه, ۱۷ فروردین
 • این صفحه را چاپ کن
 • زمینگیر شدن تجارت محصولات کشاورزی با ساخت دیوار مرزی ایالات متحده و مکزیک

  اتحادیه ملی کشاورزان آمریکا با انتشار بیانیه ای، ضمن انتقاد از تصمیم ترامپ برای ساخت دیوار میان ایالات متحده و مکزیک، این اقدام را باعث زمینگیر شدن تجارت محصولات کشاورزی با این کشور دانستند.

  اتحادیه ملی کشاورزان

  اتحادیه ملی کشاورزان امریکا با انتشار بیانیه ای اعلام کرد؛

  زمینگیر شدن تجارت محصولات کشاورزی با ساخت دیوار مرزی ایالات متحده و مکزیک

  اتحادیه ملی کشاورزان آمریکا با انتشار بیانیه ای، ضمن انتقاد از تصمیم ترامپ برای ساخت دیوار میان ایالات متحده و مکزیک، این اقدام را باعث زمینگیر شدن تجارت محصولات کشاورزی با این کشور دانستند.

  به گزارش بخش بین الملل پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا) به نقل از Thepoultrysite، اتحادیه ملی کشاورزان (NFU) خواستار شد، ترامپ از چنین تصمیم فاجعه باری خودداری کند.

  این اتحادیه اعلام کرد، تصمیم ترامپ برای ساخت دیوار می تواند تاثیر بسزایی در زمینگیر کردن تجارت با مهمترین شریک تجاری امریکا در بخش کشاورزی داشته باشد.

  راجر جانسون، رییس NFU با انتشار بیانیه ای اظهار کرد: «ترامپ بدون در نظر گرفتن کشاورزان، ساکنان روستایی یا مصرف کنندگان، دوباره درباره بازارهای مهم و اعتبار تجاری کشور ریسک می کند. بستن مرز ایالات متحده امریکا و مکزیک برای تجارت با مهمترین شریک تجاری ما در بخش کشاورزی فاجعه بار خواهد بود و این اثرات با دیگر اختلالات تجاری که رییس جمهور به کشور تحمیل کرده است باعث از دست رفتن بازارها و پایین آمدن قیمت محصولات کشاورزان و پرورش دهندگان می شود.»

  وی در ادامه این بیانیه گفت: «رییس جمهور کشاورزی امریکا را در دو سال گذشته به یک گودال بزرگ تبدیل کرده است. ما بازارهایی را از دست دادیم که به دست آوردن شان سال ها طول کشیده بود. بدتر از آن اعتبارمان را به عنوان یک شریک تجاری قابل اطمینان از دست داده ایم. این در حالی است که تهدید به بستن مرزها، اعتبارمان را بیش از پیش زیر سوال می برد و گودالی که در آن گرفتار شده ایم را بزرگتر می کند. همچنین قیمت محصولات کشاورزی را در سال های پیش رو کاهش می دهد.»

  جانسون تصریح کرد: «در حال حاضر بسیاری از مزارع آمریکا به دلیل کاهش قابل توجه قیمت محصولات در ۵ سال گذشته با مشکلات مالی شدیدی مواجه هستند. متاسفانه رویکرد غلط در تجارت، وضعیت را بدتر کرده است. برای پر کردن گودالی که در آن گرفتار شده ایم، رییس جمهور باید به جای تیره و تار کردن روابط به بهبود آن بیندیشد.»