• شماره خبر : 38852۲۴ ۹۸
 • تاریخ انتشار : سه شنبه, ۱۴ اسفند
 • این صفحه را چاپ کن
 • سازمان اقتصادی کوثر رقیب بخش خصوصی نیست

  مدیرعامل هلدینگ کشاورزی سازمان اقتصادی کوثر گفت: به دنبال رقابت با بخش خصوصی نیستیم و در مکان هایی سرمایه گذاری می کنیم که این بخش توان ورود به آن را ندارد.

  سازمان اقتصادی کوثر

  مدیرعامل هلدینگ کشاورزی سازمان اقتصادی کوثر:

  سازمان اقتصادی کوثر رقیب بخش خصوصی نیست

  مدیرعامل هلدینگ کشاورزی سازمان اقتصادی کوثر گفت: به دنبال رقابت با بخش خصوصی نیستیم و در مکان هایی سرمایه گذاری می کنیم که این بخش توان ورود به آن را ندارد.

  به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا)، مجتبی نوروزی، در آیین گشایش بزرگترین مزرعه مرغ مادر تخم گذار کشور در زنجان، گفت: امنیت غذایی یکی از مواردی است که کشورهای قدرتمند درباره آن برنامه ریزی گسترده ای انجام می دهند.

  نوروزی با اشاره به فعالیت های سازمان اقتصادی و گروه کشاورزی کوثر در راستای تامین امنیت غذایی کشور، اظهار کرد: در حال حاضر سازمان اقتصادی کوثر در بخش تولید جوجه یک روزه، بیش از ۸۵ درصد بازار مرغ اجداد و مادر را در اختیار دارد.

  مدیرعامل هلدینگ کشاورزی کوثر، افزود: در چند ماه اخیر تحولاتی در صنعت جوجه یک روزه کشور رخ داد و تغییراتی در قیمت نهاده ها شاهد بودیم که متولیان امر به این مساله توجهی نکردند.

  وی ادامه داد: امیدواریم به زودی با تزریق جوجه ای که در فارم های مختلف کشور تولید شده است، مشکلات برطرف شود.

  نوروزی با تاکید بر اینکه سازمان اقتصادی کوثر پیش از این برای مقابله با تحریم ها برنامه ریزی کرده است، اظهار کرد: تا دو سال آینده در زمینه تولید جوجه یک روزه کشور مشکلی نخواهیم داشت.

  وی ادامه داد: حتی می توانیم بخشی از تولیدمان را در صورت صدور مجوز صادرات، صادر کنیم.

  مدیرعامل هلدینگ کشاورزی کوثر درباره تخم مرغ نیز اظهار کرد: در صورت صدور مجوز، توسط سازمان اقتصادی کوثر آمادگی صادرات تخم مرغ به کشورهای اطراف را دارد.

  نوروزی با اشاره به پروژه های سازمان اقتصادی کوثر در نقاط مختلف جغرافیایی گفت: تا پایان سال ۹۸، هر دو ماه یک پروژه را در یک منطقه محروم افتتاح می کنیم تا در مسیر تامین امنیت غذایی کشور به سمت خودکفایی افزایش پیدا کند.

  نوروزی تصریح کرد: در اجرای تمام پروژه از افراد همان منطقه برای اشتغالزایی استفاده می شود.

  مدیرعامل هلدینگ کشاورزی کوثر گفت: برنامه ریزی هایی در حوزه های آبزی پروری، مرغ گوشتی، مرغ تخم گذار، دام سبک با هدف تولید گوشت و شیر، اصلاح نژاد دام، محصولات گلخانه ای، زراعی و همچنین خدماتی که باید به بخش کشاورزی داده شود، در دست اجراست.

  او ادامه داد: با عرضه این محصولات به بازارهای داخلی، گام های موثری در راستای تامین امنیت غذایی برداشته می شود.

  مدیرعامل هلدینگ کشاورزی کوثر درباره پروژه های آینده این مجموعه نیز اظهار کرد: در اردیبهشت ماه سال آینده پروژه دام سنگین ورامین افتتاح خواهد شد.

  وی ادامه داد: پس از این طرح، افتتاح پروژه دام سبک در استان های کرمانشاه و مازندران و همچنین دو پروژه گلخانه ای در استان های کرمانشاه و ایلام در دستور کار است.

  نوروزی درباره بزرگترین مزرعه مرغ مادر تخم‌گذار کشور نیز که در زنجان افتتاح شد، اظهار کرد: این پروژه استان زنجان را که پیش از این در بازار مرغ کشور سهمی نداشت، به یکی از ظرفیت های تولید تبدیل کرده است.

  وی افزود: ۱۰ میلیون قطعه جوجه یک روزه در این مزرعه تولید خواهد شد که می تواند ۲۵ درصد از سهم تولید تخم مرغ در کشور را به خود اختصاص دهد.

  مدیرعامل هلدینگ کشاورزی کوثر تصریح کرد: برنامه ما این است که ۱۰ درصد (۹۰ هزار تن) از تخم مرغ در کشور که حدود ۹۰۰ هزار تن است را در دست بگیریم.

  وی ادامه داد: با ظرفیتی که در استان زنجان وجود دارد می توانیم به عنوان یکی از قطب های صادراتی به این استان توجه کنیم.

  مدیرعامل هلدینگ کشاورزی کوثر تصریح کرد: با ظرفیت موجود در کشور که ۲۱ هزار واحد مرغداری گوشتی است، می توانیم میانگین جوجه ریزی را از ۳٫۲ دوره در سال به ۵ دوره ارتقا دهیم، بنابراین یک میلیون تن گوشت مرغ مازاد برای صادرات تولید خواهد شد.

  نوروزی تاکید کرد: در حال حاضر، دغدغه صادرکنندگان ممنوعیت های صادراتی است و در صورت برطرف شدن این موارد، امکان صادرات یک میلیون تن گوشت مرغ وجود دارد.

  مدیرعامل هلدینگ کشاورزی کوثر گفت: در بخش تخم مرغ، در صورت لغو ممنوعیت صادرات، نیز امکان صادرات حدود ۲۵۰ تا ۳۰۰ هزار تن وجود دارد.