• شماره خبر : 32058۷ ۹۸
 • تاریخ انتشار : یکشنبه, ۲۰ اسفند
 • این صفحه را چاپ کن
 • سازمان جنگل ها و ارتش در کنار یکدیگر از خاک کشور محافظت می کنند

  رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور در مراسم درختکاری مشترک با نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی گفت: امروز سازمان جنگل ها با ایجاد پوشش گیاهی و ارتش با ایجاد امنیت، در کنار یکدیگر از خاک کشور محافظت می کنند.

  سازمان جنگل ها

  سازمان جنگل ها و ارتش در کنار یکدیگر از خاک کشور محافظت می کنند

  رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور در مراسم درختکاری مشترک با نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی گفت: امروز سازمان جنگل ها با ایجاد پوشش گیاهی و ارتش با ایجاد امنیت، در کنار یکدیگر از خاک کشور محافظت می کنند.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا)، خلیل آقایی که در سالن اجتماعات ستاد نیروی زمینی ارتش سخن می گفت، افزود: رهبر معظم انقلاب بیشترین تاکید را بر حفظ جنگل ها و مراتع دارند و ایشان حفاظت خاک را مهمتر از حفاظت آب برشمردند زیرا برای تشکیل یک سانتی متر خاک صد سال زمان نیاز دارد.

  معاون وزیر جهاد کشاورزی و رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور در ادامه بهره‌گیری از ظرفیت‌های مردمی برای مدیریت، حفظ و احیای منابع طبیعی را امری ضروری خواند و گفت: گستره کار در منابع طبیعی بسیار وسیع است و سازمان به تنهایی قادر به حفاظت از منابع طبیعی نیست از اینرو چاره‌ای جز مشارکت مردم نداریم.

  آقایی افزود: بسیار جای خوسبختی است که امروز نیروهای مسلح کشور در مسئولیت های اجتماعی و سرسبزی ایران عزیز تلاش می کنند و ما این آمادگی را داریم که عرصه در اختیار شما قرار دهیم و پس از کاشت درخت محل درختکاری را بنام ارتش نامگذاری کنیم و حفاظت آن را به شما واگذار نماییم.

   

  جایی رزمایش انجام می دهیم که هیچ درختی آسیب نبیند

  سرتیپ حیدری فرمانده نیروی زمین ارتش در مراسم روز درختکاری گفت: ارتش اصل کار را بر ولایت محوری قرار داده و سعی داریم دنباله روی اقداماتی باشیم که در فرامین مقام معظم رهبری قرار داشته باشد.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، فرمانده نیروی زمینی ارتش همچنین یادآوری کرد: درختکاری اقدامی است که رهبر معظم انقلاب روی آن تاکید دارند و هرساله طبق سنت حسنه بر کاشت درخت اقدام می کنند.

  وی گفت: ما در رزمایش هایی که انجام می دهیم همواره تاکید مان بر این است که جایی رزمایش را انجام دهیم که هیچ درختی آسیب نبیند.

  سرتیپ حیدری همچنین گفت: رزمایشی که در دریای عمان داشتیم با یکسری درختان حرا روبرو شدیم، مسیر را تغییر دادیم و تاکید مان این بود که هیچ شلیکی در آن منطقه جنگلی صورت نگیرد.

  فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی خطاب به رییس سازمان جنگل ها خاطر نشان کرد: اگر نهال در اختیار ارتش قرار داده شود این ظرفیت وجود دارد در مناطقی که نیروی انسانی کمتر وجود دارد ارتش مناطق مورد نظر را نهال کاری کند.