• شماره خبر : 37218۶ ۹۸
 • تاریخ انتشار : سه شنبه, ۲۷ آذر
 • این صفحه را چاپ کن
 • سود یک میلیارد یورویی شرکت های اروپایی در سال/ حمایت از صادرکنندگان کوچک و برتر

  بررسی ها نشان می دهد، با توافق انجام شده میان اتحادیه اروپا و ژاپن و حذف تقریبا تمامی عوارض گمرکی، شرکت های اروپایی سالانه یک میلیارد یورو صرفه جویی کنند.

  شرکت های اروپایی

  تجارت آزاد میان اتحادیه اروپا و ژاپن برقرار شد

  سود یک میلیارد یورویی شرکت های اروپایی در سال/ حمایت از صادرکنندگان کوچک و برتر

  بررسی ها نشان می دهد، با توافق انجام شده میان اتحادیه اروپا و ژاپن و حذف تقریبا تمامی عوارض گمرکی، شرکت های اروپایی سالانه یک میلیارد یورو صرفه جویی کنند.

  به گزارش بخش بین الملل پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا) به نقل از Globalmeatnews، با انجام این توافق صادرات برخی نوشیدنی ها، پنیر، گوشت گاو، خوک، پاستا، شکلات و بیسکویت بدون پرداخت عوارض انجام خواهد شد.

  همچنین، ۲۰۵ محصول با نشان جغرافیایی اروپا با هدف کمک به شرکت های کوچک و متوسط که ۷۸ درصد صادرکنندگان به ژاپن را تشکیل می دهند، مورد حمایت قرار می گیرند.

  در حال حاضر، مذاکرات میان اتحادیه اروپا با ژاپن به پایان رسیده است و انتظار می رود مراحل پایانی باقیمانده هر چه سریعتر انجام و از یکم فوریه ۲۰۱۹ اعمال شود.

   

  سیاست های حمایت گرایانه اروپا از تولیدکنندگان برتر و کوچک

  سیلوا پریرا، سخنگوی مسئول در این توافق گفت: «این توافقنامه نقطه عطف تجارت منصفانه براساس قوانین و ارزش ها و در راستای رشد سیاست حمایت گرایی است. همچنین این توافق به ارتقای استانداردها و گسترش پایدار سیاست تجاری کمک می کند.»

  در حالی که پیش از این شرکت های اروپایی با موانع تجاری برای صادرات به ژاپن مواجه بودند، این توافق شرایط را برای آنها آسان می کند.

  براساس اعلامیه اتحادیه اروپا؛ «این توافق به حذف موانع تجاری، حمایت از نشان جغرافیایی اروپا (GIS ) و همکاری های آینده در زمینه کشاورزی و مواد غذایی در راستای ایجاد فرصت های جدید صادراتی برای بسیاری از محصولات و همچنین پاسخگویی هر چه بهتر به نیازهای مشتری در هر یک از این دو اقتصاد کمک می کند.»

  گفتنی است؛ شرکت های اتحادیه اروپا سالانه ۲۸ میلیارد یورو در بخش خدمات و بیش از ۵۸ میلیارد یورو کالا به ژاپن صادر می کنند.