• شماره خبر : 359۲ ۹۸
 • تاریخ انتشار : یکشنبه, ۲۰ اردیبهشت
 • این صفحه را چاپ کن
 • سياست گذاري سال 94 انجمن واردكنندگان دارو و مواد بيولوژيك

  در جلسه ديد و بازديد اعضاي انجمن واردكنندگان سياستهاي سال 94 اين انجمن مورد بررسي و تصويب اعضا قرار گرفت.

  به گزارش پايگاه اطلاع رساني كشاورزي ايران(اگنا)، اعضاي انجمن واردكنندگان دارو و مواد بيولوژيك هر ساله در جلسه ي ديد و بازديد سال جديد، سياستهاي كاري اين انجمن را تعيين نمودند. هر ساله در اين نشست جهت همفكري و تعامل بيشتر بخش خصوصي و دولتي چند تن از مديران سازمان دامپزشكي نيز در آن حضور دارند تا در ابتداي سال واردات در جهت سياستهاي كلي سازمان دامپزشكي و هدفمند صورت گيرد. امسال نيز دكتر محسن مهدوي نژاد مدير كل دفتر دارو، درمان و آزمايشگاههاي سازمان دامپزشكي در اين جلسه حضور داشتند.

  بنا بر اين گزارش فيروز ميرباقري، رييس انجمن به تشريح برنامه هاي هيات مديره انجمن طي چند ماه از فعاليت آن پرداخت و اعلام كرد: با ورود دو عضو جديد به تركيب انجمن و تدوين سياستهاي كاري جديد تصميم گرفته شد كه هيات مديره در خصوص تشكيل چهار كميسيون تخصصي حقوقي و دعاوي، علمي و فني، PMS و ارتقاي كيفي، بهره وري و حقوق واردكنندگان اقدامات لازم را بعمل آورد.

  وي اصلاح و بررسي تعرفه ها و عوارض گمرك در اين نشست را مهمترين چالش پيش روي اعضاي جديد هيات مديره در سال جديد برشمرد و گفت: تغيير برخي تعرفه ها در سال جديد به ضرر واردكننده و مصرف كننده است و اصلاح اين تعرفه ها توسط انجمن در دستوركار بررسي و اقدام قرار دارد.

   

   

  بازنگري ضوابط و قيمت گذاري

  در ادامه محمد رضا نوذري دبير انجمن ضمن صحه گذاشتن به مسايل مطرح شده، لزوم بازنگري ضوابط و قيمت گذاري جهت انعكاس به سازمان حمايت را از موضوعات ديگري كه بايد به آن پرداخته شود برشمرد و گفت: بايد در ضرايب وزارت دارايي براي اعضاي انجمن واردكنندگان تجديد نظر شود و هيات مديره جديد اين مساله را دنبال خواهد كرد.

   

   

  وي گفت: طي جلساتي كه با حضور اعضاي دفتر تعيين تعرفه گمرك، سازمان استاندارد و دامپزشكي داشتيم توانستيم برخي از تعرفه هاي محصولات را كم كنيم و در برخي از زيرگروه هاي كالاي گمرك، ارزش افزوده ي را نيز به صفر رسانديم .

   

   

  برگزاري سمينار و نمايشگاه تخصصي دارو

  رضا ميرسليمي خزانه دار انجمن نيز گفت: طبق راي گيري در جلسه مجمع عمومي سال گذشته مصوب شد كه جهت خريد دفتر انجمن اقدام شود كه از اعضا خواستاريم در اين زمينه همكاري هاي لازم را بعمل آورند.

   

   

  وي به بيان يكي ديگر از اقدامات هيات مديره اشاره كرد و اعلام داشت: همانطور كه ميدانيم حضور اعضاي انجمن در نمايشگاه تهران بدليل محاسبه ي دلاري بسيار پرهزينه و غير منطقي است و  براي معرفي محصولات و فناري هاي جديد نياز به برگزاري همايش و نمايشگاهي تخصصي در ارتباط با دارو و مواد بيولوژيك احساس مي شود كه بنا داريم اين مورد را پيگيري كنيم.

   

   

  تغيير اساسنامه با توجه به  سياست هاي جديد

  امير رضا بيدگلي عضو ديگر هيات مديره بود كه بطور مفصل در مورد هريك از كميسيون هاي تخصصي توضيحاتي ارايه كرد و از اعضا خواست كه با توجه به علايق خود در اين كميسيون ها حضور داشته باشند. وي گفت:  تركيب اين كميسيون ها از دونفر اعضاي اصلي و يك نفر عضو علي البدل هيات مديره به همراه ديگر اعضاي داوطلب خواهد بود.

   

   

  تغيير اساسنامه با توجه به جهت گيري هاي هيات مديره جديددر جلسه ي مجموع عمومي فوق العاده اقدام ديگري بود كه بيدگلي به اجراي آن در آينده اي نزديك اشاره كرد.

   

   

  منافع بيشتر در گرو تفكرات و رفتارهاي صنفي

  مهدي معصومي به لزوم تغيير در نگرش صنفي اشاره كرد و گفت: بدنه دولت آماده واگذاري تصميم گيري هاي غير حاكميتي به بخش خصوصي است و اگر تشكل صنفي قوي اي داشته باشيم و پتانسيل آن وجود داشته باشد حتما اين امر صورت ميگيرد ، در غير اينصورت اين مسووليت به تشكل ديگري واگذار خواهد شد.

  وي اضافه كرد: طبق جلساتي كه با سازمان حمايت داشتيم، آنها آماده واگذاري تصميم گيري ها به تشكل ها هستند چون در صورت بازشدن درهاي اقتصادي و رقابتي شدن بازار انحصارها برداشته ميشود و به تبع آن فساد كم خواهد شد.

   

   

  معصومي با اشاره به نص صريح قانون گفت: تمامي مجامع صنفي با هر زيرگروهي اعم از توليدكننده و يا صادركننده بايد زير نظر اتاق بازرگاني فعاليت داشته باشند و در آينده اي نزديك تمام تشكلها زير مجموعه اتاق خواهند شد و اگر در اين تشكل ها حضور نداشته باشيم قطعا نميتوانيم جلوي برخي از مصوباتي را كه به نوعي صنف را با ضرر مواجه مي كند بگيريم.

   

   

  تجليل از پيشكسوت صنعت دام و طيور كشور

  در ادامه، از آقاي فريدون كارون كه سابقه ي 6 دهه فعاليت در عرضه ي توليد، واردات را در صنعت دام و طيور دارد طي مراسمي تجليل و قدرداني گرديد و اعضا با اهداي لوحي به ايشان از زحمات 60 ساله وي تقدير كردند.

   

   

  در متن اين تقدير آمده است:

  جناب آقاي فريدون كارون
  بدينوسيله از جنابعالي براي چندين دهه زحمات صادقانه و فعاليت در امر واردات دارو و مواد بيولوژيك دامي در راستاي ارتقاء كمي و كيفي صنعت دام و طيور كشور و زمينه سازي در جهت انتقال تكنولوژي و توليد اقلام داروئي دامپزشكي توسط توليد كنندگان داخلي و نيز بعنوان پيشكسوت اين امر و اولين رئيس هيئت مديره اين انجمن تشكر و قدرداني مي گردد. اميد است، همچنان با ارائه راهنمايي هاي خردمندانه خود به اين انجمن ما را در راه پيشرفت، اعتلاء و معرفي داروها و مواد بيولوژيك جديد مورد نياز صنعت ياري فرماييد.
  با احترام فراوان
  انجمن صنفي وارد كنندگان و دارو و مواد بيولوژيك دام

   

  بنابه گزارش اگنا، فريدون كارون نخستين رييس هيات مديره انجمن و از موسسين آن بوده است.

  كارون ضمن تقدير از اعضا براي ادامه ي راه به معاونين سازمان گفت: ما از دولت انتظار داريم همانطور كه در مورد ثبت، واردات، نمونه گيري و توزيع دارو دقت نظر ويژه اي دارند در مورد وجود كالاهاي قاچاق در بازار نيز حساسيت ويژه اي داشته باشند چون به دليل عدم ورود اين داروها ار مبادي رسمي و عدم اطمينان از شرايط ورود آنهااز درجه ي اطمينان پاييني برخوردار هستند.

   

   

  سياست هاي جديد سازمان دامپزشكي

  در ادامه محسن مهدوي نژاد مديركل دفتر دارو، درمان و آزمايشگاههاي سازمان دامپزشكي به بيان سياست هاي كلي سازمان دامپزشكي در مورد ثبت و واردات دارو اشاره كرد و گفت: من معتقدم كه بايد نگرش بخش دولتي به بخش خصوصي تغيير كند و در اين راستا تغييراتي در مورد دستورالعمل هاي ثبت دارو و  نحوه ي نمونه برداري صورت گرفته كه طي چند ماه آتي شاهد كاهش زمان ثبت دارو و افزودني خواهيم كرد.

   

   

  متن كامل صحبت هاي مهدوي نژاد متعاقبا از طريق همين سايت اطلاع رساني خواهد شد.

  براي ديدن تصاوير اين نشست اينجا را كليك كنيد