• شماره خبر : 36422۲۶ ۹۸
 • تاریخ انتشار : شنبه, ۵ آبان
 • این صفحه را چاپ کن
 • سیستان و بلوچستان : چابهار بزودی قطب پرورش شترمرغ استان می شود

  نورالدین میرلاشاری گفت: برای نخستین بار پروژه پرورش زنجیره ای شتر مرغ توسط شرکت 'مکران ساحل آرامش' بخش خصوصی در چابهار آغاز شده است.

  نورالدین میرلاشاری اظهار داشت: برای نخستین بار پروژه پرورش زنجیره ای شتر مرغ توسط شرکت ‘مکران ساحل آرامش’ بخش خصوصی در چابهار آغاز شده است.
  وی افزود: این پروژه با هدف اشتغالزایی، محرومیت زدایی، تولید و افزایش درآمد خانوارهای روستایی در زمینی به مساحت ۷۳ هکتار عملیات اجرایی آن از سال گذشته آغاز شده است.
  مدیر جهاد کشاورزی چابهار بیان کرد: ظرفیت این طرح ۲۴ هزار قطعه پرواری و ۷۰۰ قطعه مولد بوده که واحدهای زیرمجموعه آن مولد ۲۰۰ خانواده استرالیایی و ۱۰۰ خانواده آفریقایی است.
  وی گفت: جوجه کشی این مجموعه با ظرفیت هفت هزار و ۲۰۰ تخم و پرورش جوجه مستقیم و غیر مستقیم (از طریق توزیع جوجه) با ظرفیت ۲۴ هزار قطعه است.
  میرلاشاری ادامه داد: کشتارگاه، تولید محصولات پوستی، واحد روغن کشی و تولید محصولات بهداشتی و جانبی در این مجموعه پرورش شتر مرغ پیش بینی شده است.
  وی افزود: براساس برآوردهای اولیه امکان ایجاد بیش از هزار شغل در این مجموعه وجود دارد.
  مدیر جهاد کشاورزی چابهار تصریح کرد: این شهرستان ظرفیت مناسبی برای توسعه بخش کشاورزی، راه اندازی واحدهای مرغ گوشتی، ایجاد گلخانه و صنایع بسته بندی موادغذایی دارد.
  وی صادرات محصولات تولیدی از جمله گوشت و تخم شترمرغ را اقتصادی دانست و تصریح کرد: از هرگونه طرح اشتغالزا در حوزه کشاورزی استقبال خواهیم کرد.
  به گزارش ایرنا چابهار به عنوان تنها بندر اقیانوسی ایران و سرزمین موج و مرجان در فاصله ۶۴۵ کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان از ۳ شهر به نام های چابهار، پلان و نگور، سه بخش مرکزی، دشتیاری و پلان، ۶ دهستان و ۴۳۸ روستا تشکیل شده است.