- پايگاه اطلاع رساني كشاورزي ايران - http://agna.ir -

شرکت پشتیبانی امور دام نهاده به واحدهای تولید خوراک نمی دهد/تعطیل کارخانه های خوراک دام در پی کمبود شدید نهاده ها

خوراک دام

رییس هیات مدیره اتحادیه کارخانجات خوراک دام، طیور و آبزیان:

شرکت پشتیبانی امور دام نهاده به واحدهای تولید خوراک نمی دهد/تعطیل کارخانه های خوراک دام [1] در پی کمبود شدید نهاده ها

رییس هیات مدیره اتحادیه کارخانجات خوراک دام [1]، طیور و آبزیان تصریح کرد: شرکت پشتیبانی امور دام، تحویل نهاده ها به کارخانجات و صنایع خوراک دام را ممنوع کرده است و در صورت ادامه این روند خطر تعطیل این کارخانجات وجود دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا) [1]، حسین کیهانی [1] با بیان اینکه کمبود و محدودیت توزیع اقلام علوفه ای در سطح کشور، گریبانگیر کارخانجات خوراک شده است، گفت: کارخانجات خوراک قادر به پاسخگویی و سرویس دهی مناسب به پرورش دهندگان نیستند و خطوط تولید بسیاری از این واحدها دچار وقفه شده و در آستانه تعطیل است.

وی افزود: این در حالی است که تاکنون درخواست های مکرر ما از مسئولان در خصوص تامین و تدارک نهاده های مورد نیاز این بخش همچنان بی پاسخ مانده است.

کیهانی گفت: به نظر می رسد تولید خوراک دام آماده و صنعتی که سرمایه گذاری های هنگفتی در کشور برای آن صورت گرفته و استفاده از آن منافع ملی کشور را به دنبال دارد، برای برخی افراد صاحب نفوذ در مراکز تصمیم گیری در اولویت نیست و به روش های مختلف با آن مخالفت می کنند.

رییس هیات مدیره اتحادیه کارخانجات خوراک دام، طیور و آبزیان با اشاره به آخرین اظهارات وزیر جهاد کشاورزی درباره توزیع ۴۰۰ هزار تن علوفه، تصریح کرد: مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام نیز از توزیع علوفه بدون محدودیت در تمامی بخش های تولید خبر داد، در صورتی که از زمانی تصدی ایشان، تحویل نهاده ها به کارخانجات و صنایع خوراک دام ممنوع و محموله ای در اختیار ما گذاشته نمی شود.

کیهانی با تاکید بر اینکه مسئولان مربوط باید تصمیم اساسی و نهایی را برای بهره مندی از توانمندی و ظرفیت کارخانجات و صنایع خوراک دام در راستای تامین امنیت غذایی، بهداشتی و تولید محصولات دامی با کیفیت بگیرند، تصریح کرد: با توجیهات غیرکارشناسی و بهانه تراشی های نامعقول، کارخانجات و صنایع خوراک آماده در کشور تعطیل می شوند.

[2] [3] [4]