• شماره خبر : 39940۲۲ ۹۸
 • تاریخ انتشار : سه شنبه, ۱۰ اردیبهشت
 • این صفحه را چاپ کن
 • شناسنامه‌دار شدن محصولات کشاورزی/ صادرات تسهیل می‌شود

  وزیر جهاد کشاورزی از راه‌اندازی سامانه صدور نشان حد مجاز آلاینده‌ها در محصولات کشاورزی با هدف شناسنامه‌دار کردن این محصولات و تسهیل در صادرات خبر داد.

  برنامه وزارت کشاورزی بر تامین کامل امنیت غذایی کشور

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا) به نقل از ایلنا، محمود حجتی در حاشیه رونمایی از سامانه صدور نشان حد مجاز آلاینده‌ها در محصولات کشاورزی با بیان اینکه یکی از آرزوهای دیرینه ما و آحاد جامعه شناسنامه‌دار شدن محصولات کشاروزی بود اظهار کرد: همواره سلامت و کیفیت محصولات غذایی و مبنای مقایسه آنها با یکدیگر دغدغه همه ما بوده است.

  وی ادامه داد: در همین راستا جلسه شورای عالی بهداشت در دولت یازدهم تشکیل شد تا اهداف ذکر شده پیگیری شود.

  وزیر گفت: در یک همکاری فشرده وزارت جهاد کشاورزی سازمان ملی استاندارد و وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی موضوعات مربوطه مورد بررسی قرار گرفت و امروز شاهد نتیجه تلاش‌های همگی با این رونمایی از این سامانه هستیم.

  حجتی با تاکید بر اینکه شناسنامه‌دار شدن محصولات کشاورزی با توجه به تاثیر آن بر سلامت مردم بسیار پراهمیت است گفت: شناسنامه محصولات کشاورزی اطلاعاتی مانند اینکه این محصول چه زمانی توسط چه تولیدکننده‌ای با چه کیفیتی تولید شده است را برای مصرف کنندگان نشان می‌دهد.

  وزیر جهاد کشاورزی تاکید کرد: قطعا راه‌لاندازی این سامانه و شناسنامه‌دار کردن محصولات کشاورزی و مواد غذایی می‌تواند روند صادرات را تسهیل بخشد.

  حجتی اضافه کرد: این سامانه می‌تواند به حضور ما در پروتکل‌های بین المللی و همچنین توسعه بازارها و پذیرش محصولات ما توسط سایر کشورها یاری کند.