• شماره خبر : 38293۲۹ ۹۸
 • تاریخ انتشار : چهارشنبه, ۱۷ بهمن
 • این صفحه را چاپ کن
 • صادرات گوشت گاوهای بیمار به ۱۱ کشور اتحادیه اروپا

  وزیر کشاورزی اسلواکی سفیر لهستان در براتیسلاوا را به دلیل صادرات گوشت گاوهای بیمار که به طور غیرقانونی کشتار و به 11 کشور دیگر اتحادیه اروپا صادر شده اند، فراخواند.

  صادرات گوشت

  وزیر کشاورزی اسلواکی سفیر لهستان را فراخواند؛

  صادرات گوشت گاوهای بیمار به ۱۱ کشور اتحادیه اروپا

  وزیر کشاورزی اسلواکی سفیر لهستان در براتیسلاوا را به دلیل صادرات گوشت گاوهای بیمار که به طور غیرقانونی کشتار و به ۱۱ کشور اتحادیه اروپا از جمله این کشور صادر شده اند، فراخواند.

  به گزارش بخش بین الملل پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا) به نقل از abcnews، مقامات لهستانی تایید کرده اند که این گوشت ها به فنلاند، مجارستان، استونی، رومانی، سوئد، فرانسه، اسپانیا، لیتوانی، پرتغال و اسلواکی صادر شده است.

  مقامات دامپزشکی اسلواکی اعلام کردند که ابتدا ۳۰۰ کیلوگرم گوشت از لهستان به این کشور وارد شده است اما آمار کنونی آن به ۶۰۰ کیلوگرم افزایش یافته است. این در حالی است که بخشی از این گوشت ها در میان به مدارس و رستوران ها توزیع شده است.

  گابریلا ماتکنا، وزیر کشاورزی اسلواکی گفت که در این باره با سفیر لهستان صحبت کرده است تا اقدامات لازم را برای پیشگیری از بروز دوباره چنین اتفاقاتی انجام دهد.

  همچنین پیتر پلگرینی، نخست وزیر اسلواکی خواستار شد تمامی مدارس فقط از گوشت تولید داخل استفاده کنند.

  افزون بر این، میروسلاو تومن، وزیر کشاورزی چک اعلام کرد حدود ۳۰۰ کیلوگرم گوشت ناسالم لهستانی نیز در این کشور کشف شده است.

  وی گفت: «متاسفانه، این موضوع نشان می دهد یا لهستان سیستم کارآمد بازرسی و دامپزشکی ندارد یا قوانین در این کشور نقض شده است.»