• شماره خبر : 39010۲ ۹۸
 • تاریخ انتشار : سه شنبه, ۲۱ اسفند
 • این صفحه را چاپ کن
 • ضرورت برخورد جدی با اخلال گران بازار گوشت مرغ/افزایش ۳۰ درصدی جوجه ریزی نسبت به فصل گذشته

  وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه در زمینه تامین گوشت مرغ محدودیتی نداریم، گفت: متاسفانه بحث بازار سیاه مطرح است و عده‌ای از شرایط سوءاستفاده می‌کنند که باید با آنها برخورد جدی شود.

  بازار گوشت مرغ

  وزیر جهاد کشاورزی مطرح کرد:

  ضرورت برخورد جدی با اخلال گران بازار گوشت مرغ/افزایش ۳۰ درصدی جوجه ریزی نسبت به فصل گذشته

  وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه در زمینه تامین گوشت مرغ محدودیتی نداریم، گفت: متاسفانه بحث بازار سیاه مطرح است و عده‌ای از شرایط سوءاستفاده می‌کنند که باید با آنها برخورد جدی شود.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا) به نقل از فارس، محمود حجتی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه تولید گوشت مرغ در کشور افزایش یافته است، گفت: عرضه مرغ منجمد از دیروز در کشور شروع شده و به تدریج توزیع آن افزایش خواهد یافت.

  حجتی با بیان اینکه این مشکل به خصوص در تهران و به طور ویژه در مورد عرضه کنندگان میدان بهمن قابل مشاهده است، افزود: متأسفانه برخی افراد قدری کم لطفی می‌کنند و بنده از آنها خواهش می‌کنم در چارچوب خریدی که انجام می‌دهند و در قالب قیمت‌های تعیین شده نسبت به عرضه مرغ اقدام کنند و دنبال سوءاستفاده از شرایط نباشند.

  وی با اشاره به اینکه مرغ حاصل از جوجه ریزی‌هایی که در نیمه اول بهمن ماه انجام شده، هم اکنون در حال عرضه به بازار است، ادامه داد: بین ۱۲۲ تا ۱۲۵میلیون قطعه جوجه‌ریزی انجام شده که این عدد نسبت به فصل پاییز حدود ۳۰ درصد رشد دارد.

  وزیر جهاد کشاورزی گفت: امروز جلسه تنظیم بازار در وزارت صمت، با حضور دستگاه‌های مختلف تشکیل می‌شود که بحث قیمت میوه عید در دستور کار این جلسه قرار دارد و درصورت تعیین ابلاغ می‌شود.

  حجتی درباره تنظیم بازار شب عید و ذخایر گوشت و مرغ، اظهار کرد: میزان میوه‌ای را که ستاد تنظیم بازار برای شب عید، در آذر و دی مقرر کرده بود توسط سازمان مرکزی تعاون روستایی تأمین شده است.

  وزیر جهاد کشاورزی گفت: ذخایر احتیاطی سیب و پرتقال به میزانی که باید به استان‌ها منتقل شده است و در سردخانه‌های این استان‌ها زیر نظر ستاد تنظیم بازار آنجا، قرار گرفته است.

  وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه قیمت میوه شب عید توسط ستاد تنظیم بازار تعیین خواهد شد، گفت: امروز جلسه تنظیم بازار در وزارت صمت، با حضور دستگاه‌های مختلف تشکیل می‌شود که بحث قیمت میوه عید در دستور کار این جلسه قرار دارد و درصورت تعیین ابلاغ می‌شود.