• شماره خبر : 36664۴ ۹۸
 • تاریخ انتشار : سه شنبه, ۲۲ آبان
 • این صفحه را چاپ کن
 • ضعف کارخانجات خوراک اندونزی در فرآوری سویا/افزایش تولید گوشت، تقاضا برای خوراک را بیشتر کرد

  به گزارش Rabobank، اندونزی به عنوان دومین مصرف کننده سویا در جنوب شرق آسیا، ضعف های بسیاری در بخش تجهیزات فرآوری خوراک دارد که با رفع این مشکلات، می تواند کنجاله و روغن سویا را به هند، بنگلادش و پاکستان صادر کند.

  کارخانجات خوراک

  براساس گزارش Rabobank؛

  ضعف کارخانجات خوراک اندونزی در فرآوری سویا/افزایش تولید گوشت، تقاضا برای خوراک را بیشتر کرد

  محمد مسعودی

  به گزارش Rabobank، اندونزی به عنوان دومین مصرف کننده سویا در جنوب شرق آسیا، ضعف های بسیاری در بخش تجهیزات فرآوری خوراک دارد که با رفع این مشکلات، می تواند کنجاله و روغن سویا را به هند، بنگلادش و پاکستان صادر کند.

  به گزارش بخش بین الملل پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا) به نقل از allaboutfeed، میزان مصرف سویا در اندونزی در سال ۲۰۱۷ حدود ۴٫۴ میلیون تن بود که انتظار می رود این رقم با توجه به افزایش تولید گوشت و در نتیجه بالا رفتن تقاضا برای خوراک دام، تا سال ۲۰۲۷، ۵٫۶ میلیون تن شود.

  براساس برآوردها، تولید گوشت در اندونزی از ۹ میلیون تن در سال ۲۰۱۸ به ۱۱٫۶ میلیون تن در سال ۲۰۲۷ افزایش خواهد یافت.

   

  اندونزی تمام سویای موردنیازش را وارد می کند

  براساس گزارش جدید Rabobank، فراوانی و ارزان بودن روغن پالم در اندونزی باعث شده است تا روغن سویا در این کشور کمتر مورد استفاده قرار بگیرد.

  از این رو، تجهیزات مورد نیاز برای خرد کردن سویا و تهیه خوراک و روغن از آن، در این کشور وجود ندارد. تمام سویای مورد نیاز این کشور وارداتی است و بیشتر از آمریکای جنوبی وارد می شود.

   

  بخش غربی جاوا، مکانی مناسب برای راه اندازی تجهیزات

  Rabobank گزارش می دهد، تجهیزات خرد کردن سویا باید در نزدیکی مناطقی که مصرف سویا در آن زیاد است و همچنین مقاصد فروش روغن سویا راه اندازی شوند.

  اندونزی باید قابلیت های لجستیک را به طور موثر برای واردات سویا و توزیع یا صادرات کنجاله و روغن سویا با هزینه های پایین ایجاد کند.

  بخش غربی جاوا در اندونزی متناسب با این معیارهاست. این منطقه در مجموع با ۱۸٫۱ میلیون تن از ظرفیت خوراک دام، رتبه اول مصرف سویا در این کشور را به خود اختصاص داده است. همچنین وجود بنادر در جاوا، هزینه های حمل و نقل را به حداقل می رساند.

  مناطقی که در آن خوراک دام تولید می شود، عبارتند از:

  سوماترا: ۱۸ کارخانه (ظرفیت ۴٫۲ میلیون تن)

  کالیمانتان: ۳ کارخانه (ظرفیت ۰٫۸ میلیون تن)

  سولاوسی: ۷  کارخانه (۱٫۵ میلیون تن ظرفیت)

  جاوا: ۶۹ کارخانه (۱۸٫۱ میلیون تن ظرفیت).