• شماره خبر : 31304۳۰ ۹۷
 • تاریخ انتشار : دوشنبه, ۲۳ بهمن
 • این صفحه را چاپ کن
 • ظرفیت ها و فرصت های مغفول بسیاری در حوزه های مختلف کشاورزی وجود دارد

  وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اختصاص 10 میلیارد دلار برای احیای آب و خاک کشور گفت: در کنار محدودیت و تنگناهای پیش روی کشاورزی، ظرفیت ها و فرصت های مغفول بسیاری در حوزه های مختلف این بخش وجود دارد.

  محمود حجتی

  وزیر جهاد کشاورزی؛

  ظرفیت ها و فرصت های مغفول بسیاری در حوزه های مختلف کشاورزی وجود دارد

  وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اختصاص ۱۰ میلیارد دلار برای احیای آب و خاک کشور گفت: در کنار محدودیت و تنگناهای پیش روی کشاورزی، ظرفیت ها و فرصت های مغفول بسیاری در حوزه های مختلف این بخش وجود دارد.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا) به نقل از ایرنا، محمود حجتی در مراسم تودیع و معارفه حجت الاسلام والمسلمین سید رضا تقوی دامغانی نماینده جدید ولی فقیه در وزارت جهادکشاورزی از خدمات آیت الله حسن عالمی در بخش کشاورزی قدردانی کرد.

  وی افزود: میزان سرمایه گذاری در بخش کشاورزی در هیچ دوره ای از تاریخ کشورمان از پیش از انقلاب تاکنون، در بخش آب و خاک کشور مانند امروز نبوده است.

  حجتی خاطرنشان کرد: تخصیص ۱۰ میلیارد دلار به حوزه آب و خاک کشور، اجرای طرح آبرسانی به ۳۰۰ هزار هکتار از اراضی دشت سیستان، طرح انتقال آب تا مزرعه در سطح ۴۶ هزار هکتار برای نخستین بار در کشور، طرح توسعه سیستم های نوین آبیاری، جلوگیری از فرسایش خاک، توسعه آبخیزداری از جمله اقدام های حمایتی در بخش کشاورزی است.

  وی تصریح کرد: علاوه براین در کنار محدودیت و تنگناهای پیش روی کشاورزی، ظرفیت ها و فرصت های مغفول بسیاری در حوزه های مختلف این بخش وجود دارد.

  وزیر جهاد کشاورزی اضافه کرد: شناسایی و بهره برداری از این فرصت ها از برنامه های وزارت جهاد کشاورزی در این دوره است.

  وی گفت: پرورش ماهی در قفس، حمایت و توسعه کشت گیاهان دارویی از جمله این ظرفیت ها برای تولید، اشتغال و درآمد زایی است که تاکنون پیشرفت های خوبی بدست آمده است.