• شماره خبر : 35598۴ ۹۸
 • تاریخ انتشار : سه شنبه, ۲۰ شهریور
 • این صفحه را چاپ کن
 • عضویت ایران در انجمن جهانی تولیدکنندگان ماشین آلات کشاورزی/توسعه سهم بازارهای بین المللی، تنها راه برون رفت صنعت از تنگناهای اقتصادی

  رییس هیات مدیره اتماک از پذیرش قطعی عضویت ایران در انجمن جهانی تولیدکنندگان ماشین آلات کشاورزی خبر داد و گفت: تفاهم‌نامه های همکاری مشترک فنی و اقتصادی با کشورهای صنعتی ایتالیا، هند، مجارستان و آلمان منعقد و بستر توسعه همکاری بخش های خصوصی دو طرف فراهم شده است.

  ماشین آلات کشاورزی

  رییس انجمن تولیدکنندگان ماشین آلات کشاورزی خبر داد:

  عضویت ایران در انجمن جهانی تولیدکنندگان ماشین آلات کشاورزی/توسعه سهم بازارهای بین المللی، تنها راه برون رفت صنعت از تنگناهای اقتصادی

  رییس هیات مدیره اتماک از پذیرش قطعی عضویت ایران در انجمن جهانی تولیدکنندگان ماشین آلات کشاورزی خبر داد و گفت: تفاهم‌نامه های همکاری مشترک فنی و اقتصادی با کشورهای صنعتی ایتالیا، هند، مجارستان و آلمان منعقد و بستر توسعه همکاری بخش های خصوصی دو طرف فراهم شده است.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا)، حمید رضا نامی در آستانه برگزاری دومین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات و صنایع کشاورزی (اتماک آیفارم ٢٠١٨) اظهار داشت: این نمایشگاه در حالی برگزار می شود که با وجود تمام محدودیتها و پیچیدگی های اخیر در تجارت داخلی و خارجی، پیش‌بینی می‌شود نسبت به نمایشگاه سال گذشته پر رونق تر برگزار شود و بازدیدکنندگان تخصصی بیشتری در آن حضور یابند.

  وی با بیان اینکه برگزاری این نمایشگاه نشان از عزم مشترک بخش خصوصی و دولتی در پروژه های ملی به صورت تخصصی دارد، گفت: انجمن تولیدکنندگان ماشین آلات کشاورزی و  شرکت نمایشگاهی برساز رویداد پارس مالکیت، مسئولیت اجرای این نمایشگاه را بر عهده دارد.

  وی افزود: برنامه ریزی ۱۰ ساله جهت ایجاد بزرگترین نمایشگاه تخصصی ماشین آلات کشاورزی در منطقه خاورمیانه را دارند که در دومین سال اجرا، انطباق مناسبی بین برنامه ریزی و اجرای برنامه مشاهده می شود.

  رییس انجمن تولیدکنندگان ماشین آلات کشاورزی ادامه داد: در این دوره، وزارت جهاد کشاورزی حمایت جامع و کاملتری از این تشکل صنفی بخش خصوصی در برگزاری نمایشگاه داشت که جای تقدیر دارد.

  نامی با  اشاره به تفاهم‌نامه های همکاری اتماک با انجمن‌های ماشین آلات کشاورزی کشورهای صنعتی همچون ایتالیا، آلمان و مجارستان و هند، گفت:  انجمن تولیدکنندگان ماشین آلات کشاورزی ایران ، اتماک، به عنوان یکی از اعضای اصلی انجمن جهانی تولیدکنندگان ماشین آلات کشاورزی  میزبان تعدادی از دیگر کشورهای عضو اگروولوشن ست.

   

  توسعه سهم بازارهای بین المللی، تنها راه برون رفت صنعت از تنگناهای اقتصادی

  رییس هیات مدیره اتماک گفت: با هماهنگی صورت گرفته با کشورهای هدف صادراتی، هیات‌های تجاری خارجی جهت شرکت و بازدید و مذاکره در این نمایشگاه حضور خواهند داشت که به عنوان مثال از کشورهای ارمنستان، افغانستان، عراق و چندین کشور آفریقایی می توان نام برد.

  با توجه به شرایط اقتصادی داخلی، توسعه سهم بازار بین المللی و صادرات در منطقه و آفریقا از اهداف اصلی برگزاری این نمایشگاه و تنها راه برون رفت این صنعت از تنگناهای اقتصادی داخلی است.

  اعضا انجمن جهانی ماشین آلات کشاورزی شامل کشورهای آمریکا، کانادا، برزیل،آرژانتین، اسپانیا، آلمان، فرانسه، ژاپن، هند، ژاپن، کره جنوبی، چین، ترکیه و روسیه است.

  وی خاطرنشان کرد: انجمن اتماک به عنوان بزرگترین تشکل بخش خصوصی ماشین آلات کشاورزی کشور، بیش از ۶۵ شرکت بزرگ تولیدکننده ماشین آلات کشاورزی در آن عضویت دارند که سهم اصلی را در تولید و تامین ادوات و ماشین آلات کشاورزی مورد نیاز در کشور را دارد.

  گفتنی است؛ دومین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات و صنایع کشاورزی تهران (اتماک-آی فارم)در تاریخ ۲۱ الی  ۲۴ شهریور ماه سال جاری در نمایشگاه بین المللی شهر آفتاب برگزار می‌شود.