• شماره خبر : 32235۳ ۹۷
 • تاریخ انتشار : شنبه, ۲۶ اسفند
 • این صفحه را چاپ کن
 • حمایت نمایندگان مجلس  از ناظران کشاورزی

  بیشتر نمایندگانی که در روز 23 اسفند در تریبون مجلس سخنرانی کردند، حمایت از تعیین تکلیف استخدامی ناظران جهاد کشاورزی را به گوش مسئولان رساندند.

  فریاد نمایندگان مجلس در حمایت از ناظران جهاد کشاورزی

  حمایت نمایندگان مجلس  از ناظران کشاورزی

  بیشتر نمایندگانی که در روز ۲۳ اسفند در تریبون مجلس سخنرانی کردند، حمایت از تعیین تکلیف استخدامی ناظران جهاد کشاورزی را به گوش مسئولان رساندند.

  زهرا سعیدی نماینده مردم شهرستان مبارکه در مجلس شورای اسلامی روز ۲۳ اسفند ۱۳۹۶در مراسم استیضاح وزیر جهاد کشاورزی از تعیین تکلیف استخدامی ناظران جهاد کشاورزی در دفاع از این قشر ایراد سخنرانی کرد.

  از مهمترین سوالات سایر نمایندگان، بحث ناظرین جهاد کشاورزی بود.

  همچنین آقایان علی وقف چی نماینده مردم زنجان و نادر قاضی پور نماینده مردم ارومیه در جهت دفاع و حمایت از تعیین تکلیف استخدامی ناظران جهاد کشاورزی از این قشر حمایت کردند.

  سخنان زهرا سعیدی و دیگر نمایندگان در حمایت از مهندسان ناظر جهاد کشاورزی، نه تنها در مجلس بلکه در اکثر رسانه ها و پایگاه های خبری تحلیلی کشور، اتفاق نظر نمایندگان مجلس در حمایت از ناظران جهاد کشاورزی بود.

  سعیدی جوانترین نماینده مجلس و وقف چی و قاضی پور با حمایت از جوانان، تعیین تکلیف استخدام ناظران جهاد کشاورزی را در تریبون مجلس خواستار شدند.

  جامعه مهندسان ناظر جهاد کشاورزی سراسر کشور به خصوص شهرستان های مبارکه، زنجان و ارومیه در فضاهای مجازی تلگرامی منصوب به خود این حمایت را نشان از حق مداری، جوانمردی، صراحت سخن و دلسوزی این نمایندگان دانستند و فریادها و سخنان رسای این نمایندگان دلسوز برای همیشه در حافظه تاریخی جامعه کشاورزی به خصوص مهندسان کشاورزی سراسر کشور باقی خواهد ماند.

  در پوشش های خبری گسترده در رسانه ها و پایگاه های متعدد خبری و همچنین فضای مجازی منصوب به ناظران جهاد کشاورزی سراسر کشور و سایر گروه ها و کانال های پیام رسان مجازی و رسانه های نوشتاری نمایندگان مذکور نماد حق مداری و دفاع از حقوق ناظران کشاورزی معرفی شدند.

  این نمایندگان با ایراد دفاعیات خود نه تنها موجب خوشحالی این قشر و خانواده هایشان، بلکه موجب خوشحالی جامعه هدف ناظرین؛ یعنی جامعه بزرگ روستاییان و کشاورزان که سال ها شاهد زحمت های این قشر بودند را فراهم آوردند. اینک کشاورزان و روستاییان کشور این حرکت را در جهت حمایت از جوانانی که از همراهان کشاورزان و بانیان علمی بخش کشاورزی هستند، می دانند.

  لازم به ذکر است ناظران جهاد کشاورزی با چندین سال سابقه نظارت مانند همکاران خود که استخدام شده اند، خواهان تعیین تکلیف استخدامی شان هستند و این درحالی است که طبق بند ج ماده ۲۴ قانون مدیریت خدمات کشوری دولت باید در قبال بازنشستگان و بازخریدشدگان، بر اساس مر قانون نسبت به جایگزینی افراد اقدام نماید.

  کما اینکه هر ساله اکثر وزارتخانه ها اقدام به جذب نیرو می کنند و چنانچه بار مالی و کوچک سازی مطرح است، همین بند ج ماده ۲۴ ملاک قرار گیرد کافیست، چرا که با ظرفیت های ایجاد شده بازنشستگی و بازخرید طی سنوات گذشته و سال جاری وزارت جهاد کشاورزی این پتانسیل جایگزینی را دارد که ناظرین خود را تعیین تکلیف نماید.  از سویی دیگر این جوان ها سال ها از بهترین لحظات عمر خود را صرف خدمت به دولت کرده اند و اکنون به لحاظ کاری از همه جا باز مانده اند و در آینده ای بلاتکلیف بسر می برند و امید است دولت و مجلس نسبت به تعیین تکلیف این قشر آسیب پذیر و کارآزموده با همان شرایط اداری استخدامی که سایر مهندسین طبق مصوبه قبلی استخدامی ناظرین در سنوات گذشته استخدام شده اند، اقدام کنند.

  همچنین بطور خاص از کلیه نمایندگان مجلس که نماینده مردم هستند انتظار می رود این موضوع را از مجاری مربوطه پیگیری و حل و فصل نمایند و پیگیر خواسته موکلان خود و جوانان مردم باشند؛ مردمی که به این نمایندگان اعتماد کردند و در سال ۹۴ به آنها رای دادند که اکنون این نمایندگان همان نمایندگان و منتخبان مردمی سال ۹۴ هستند و این مردم هم همان مردم هستند. پس انتظار می رود از جوانان مردم بیش از پیش حمایت کنند. «مردم دنبال چشم گفتن های نمایندگان نیستند، مردم دنبال عمل به چشم گفتن های نمایندگان هستند.»

  ایمان محمدی- ناظر کشاورزی