• شماره خبر : 35040۲۶ ۹۸
 • تاریخ انتشار : پنج شنبه, ۱۸ مرداد
 • این صفحه را چاپ کن
 • فیداکسپو، بستر مناسبی برای معرفی دستاوردهای نوین صنعت خوراک آماده

  معاون تولیدات امور دامی وزارت جهاد کشاورزی، بر نقش و جایگاه نمایشگاه های تخصصی در دستیابی کشورها به تکنولوژی دانش روز جهان تاکید و تصریح کرد: نمایشگاه فیداکسپو نیز بستر مناسبی برای معرفی دستاوردهای نوین در صنعت خوراک آماده دام، طیور و آبزیان فراهم می کند.

  گوشت قرمز

  معاون تولیدات امور دامی وزارت جهاد کشاورزی، تصریح کرد:

  فیداکسپو، بستر مناسبی برای معرفی دستاوردهای نوین صنعت خوراک آماده

  معاون تولیدات امور دامی وزارت جهاد کشاورزی، بر نقش و جایگاه نمایشگاه های تخصصی در دستیابی کشورها به تکنولوژی دانش روز جهان تاکید و تصریح کرد: نمایشگاه فیداکسپو نیز بستر مناسبی برای معرفی دستاوردهای نوین در صنعت خوراک آماده دام، طیور و آبزیان فراهم می کند.

  به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا)، مرتضی رضایی، گفت: اهمیت صنعت دامپروری و سهم آن در تامین غذا، سلامت و بهداشت و اقتصاد بر کسی پوشیده نیست. از این‌رو افزایش تولیدات کشاورزی برای تامین و رفع نیازمندی‌های رو به رشد جمعیت و هم‌چنین مشکلات مربوط به تغییرات اقلیمی و مخاطرات زیست محیطی از مهم‌ترین دغدغه‌های دولت‌ها به‌شمار می‌رود.

  وی افزود: در همین راستا، به‌کار گیری فناوری‌های نو در تولید محصولات کشاورزی برای تامین غذا، تولید ناخالص ملی (GNP) و در نهایت رشد اقتصاد ملی در اولویت برنامه کشورهای جهان  قرار گرفته است.

  معاون حجتی با اشاره به سابقه بیش از دوازده هزار ساله فعالیت دامپروری در ایران، اظهار کرد: دامداری در ایران علاوه بر جنبه های اقتصادی و تولید، همواره از نظر اجتماعی و تامین غذای جامعه نیز حایز اهمیت بوده است.

  وی  افزود: در حال حاضر صنعت دامپروری کشور سهم قابل توجهی از تولید ناخالص داخلی در بخش کشاورزی را به خود اختصاص داده است و نقش اساسی و تعیین‌کننده‌ای در اقتصاد ملی، تامین امنیت غذایی و بهبود شاخص‌های سلامت و بهداشت جامعه دارد.

  رضایی همچنین بر اهمیت خوراک در تولید محصولات پروتئینی تاکید کرد و گفت: بیش از ۷۰ تا ۷۵ درصد هزینه‌های تولید محصولات پروتئینی مربوط به خوراک دام است که این مهم توجه و اهمیت بیشتر به این بخش را مورد تاکید قرار می‌دهد.

  معاون امور تولیدات دامی وزیر جهاد کشاورزی، خواستار تبیین استراتژی لازم برای بهره‌مندی از ظرفیت‌های علمی و تحقیقاتی داخلی و بین‌المللی در این صنعت شد و افزود: حضور در بازارهای رقابتی برای شکل‌گیری و قابلیت افزایش بهره‌وری از مواد خام در تولید خوراک آماده باکیفیت همچنین ارتقای کمی و کیفی محصولات تولیدی و  توسعه صادرات امری اجتناب ناپذیر است.

  وی ادامه داد: در سال‌های اخیر با به‌کارگیری مدیریت نوین و بهره‌گیری از پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های موجود در زمینه‌های مختلف تغذیه دام، طیور و آبزیان شامل تولید خوراک، فراوری بقایای کشاورزی و صنعتی، ساخت ادوات و تجهیزات مربوط، تجارت و بازرگانی در زمینه بهره‌مندی از یافته‌های تحقیقاتی و تکنولوژی روز دنیا شاهد پیشرفت‌های چشم‌گیری در دانش و تکنولوژی تولید خوراک دام در کشور بوده ایم.

  رضایی تصریح کرد: بدون تردید یکی از بسترهای مناسب برای تحقق موارد مذکور و دستیابی به آخرین دستاوردهای نوین داخلی و خارجی و انتقال یافته‌های تحقیقاتی در این خصوص، برگزاری همایش‌ها نمایشگاه‌های تخصصی در کشورهاست تا در چنین فضاهایی صاحبان دانش، تکنولوژی و سرمایه‌های تولید در عرصه ‌های آزاد با متقاضیان کالا و خدمات تعامل و تجارت کنند.

  معاون حجتی با اشاره به برگزاری چهارمین همایش و نمایشگاه بین‌المللی خوراک دام، طیور و آبزیان موسوم به«Iran FeedExpo 2018» اظهار کرد: بیان اهمیت صنعت خوراک دام در استفاده حداکثری از پتانسیل‌های موجود، بهبود راندمان تولید، کاهش ضایعات خوراک و هزینه تمام‌شده تولید و هم‌چنین ارتقای کیفیت محصولات دامی و ارایه توانمندی‌های تولیدکنندگان داخلی و خارجی، از اهداف اصلی این رویداد بین المللی به شمار می رود.

  وی فیداکسپو را بستر مناسبی برای معرفی دستاوردهای نوین داخلی و خارجی در زمینه صنعت خوراک دام، طیور و آبزیان و صنایع وابسته دانست و اظهار امیدواری کرد که با برگزاری چنین رویدادهایی، مسیر انتقال دانش، علوم و هم‌چنین نتایج تحقیقات جهانی برای استفاده کاربردی در واحدهای پرورش دام، طیور و آبزیان کشور هموارتر شود.

  رضایی همچنین از نقش برجسته و مهم مجریان و برگزارکنندگان این رویداد تقدیر و تصریح کرد: از سرمایه‌گذاران، تولیدکنندگان، حمایت‌گران و تمامی فعالان صنعت خوراک دام، طیور و آبزیان که در برگزاری مطلوب این نمایشگاه سهیم هستند، تقدیر و تشکر می کنم توفیق روزافزون شان را خواهانم.