• شماره خبر : 32679۵ ۹۸
 • تاریخ انتشار : یکشنبه, ۲۶ فروردین
 • این صفحه را چاپ کن
 • قرارداد اجاره زمین های کشاورزی باید دوباره بررسی شود

  بنا بر اعلام انجمن مرکزی ارزش گذاران کشاورزی (CAAV)، موجر و مستاجر باید قبل از برگزیت (Brexit) قراردادهای اجاره را بررسی کنند تا از مناسب بودن آن برای دستیابی به اهدافشان اطمینان حاصل کنند.

  زمین های کشاورزی

  بنا بر اعلام انجمن مرکزی ارزش گذاران کشاورزی؛

  قرارداد اجاره زمین های کشاورزی باید دوباره بررسی شود

  بنا بر اعلام انجمن مرکزی ارزش گذاران کشاورزی (CAAV)، موجر و مستاجر باید قبل از برگزیت (Brexit) قراردادهای اجاره را بررسی کنند تا از مناسب بودن آن برای دستیابی به اهدافشان اطمینان حاصل کنند.

  به گزارش بخش بین الملل پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا) به نقل از thepoultrysite، به گفته جرمی مودی، دبیر و مشاور CAAV، اگرچه اثرات برگزیت به تدریج تغییر می کند و ممکن است به طور مستقیم روی قراردادهای اجاره تاثیری نداشته باشد، اما بسیاری از کشاورزان و دامپروران باید برنامه های تجاری شان را دوباره ارزیابی کنند.

  «بررسی قراردادها فرصتی ایجاد می کند تا کشاورزان به ارزیابی مجدد شرایط اجاره با توجه به تغییرات به وجود آمده در سیاست های کشاورزی و بازارهای پیش رو بپردازند.»

  اگر کشاورزان و دامپروران به دنبال تغییر کسب و کار خود هستند، باید بدانند که این تغییر فقط به قرارداد اجاره محدود نمی شود و اجازه اجرای هر گونه تغییری را دارند.

   

  جلوگیری از تخریب خاک

  پیتر رابرتز، دستیار ارشد Burges Salmon می گوید، با توجه به افزایش تمرکز دولت بر موضوع تخریب خاک، می توان بندهایی را در قرارداد تجاری اجاره کشاورزی و دامپروری در ارتباط با سرمایه های ملی اضافه کرد.

  رابرتز می گوید: صاحبان زمین های کشاورزی (موجر ها) نسبت به تخریب خاک آگاهی کامل دارند. با تغییر سیاست ها، در آینده خاک جزیی از سوبسید ها خواهد شد.

  او افزود: از این روموجرها می توانند برای حفظ و اصلاح کیفیت خاک از بندهایی در قرارداد استفاده کنند که این بندها را می توان از طریق بررسی های خاک با فواصل زمانی معین نظارت کرد.

  وی ادامه داد: تنوع در قرارداد بخشی است که امروزه بسیار رواج دارد. بندهایی را می توان برای تنوع بخشی و جلوگیری از دور شدن آن از کشاورزی و دامپروی اضافه کرد.

  رابرتز تاکید کرد: با اضافه شدن بندهایی در قرارداد می توان هرگونه ضمانت لازم را از مستاجر دریافت کرد. بنابراین موجر می تواند در صورت لزوم غرامت دریافت کند.

  جرمی مودی، دبیر و مشاور CAAV نیز می گوید: در مواقعی، بررسی قراردادهای اجاره هم به موجر و هم به مستاجر فرصتی برای بحث عملی و آزاد در مورد شرایط موجود ارائه می کند.

  زوئی اتکینسون، دستیار ارشد در Burges Salmon می گوید: در صورتی که کشاورز یا دامپرور بخواهد بخواهد قراردادش را فسخ کند، باید این امکان نیز برایش فراهم باشد.

  آقای مودی گفت: با وجود بلاتکلیفی،  نیازی به عجله برای تغییرات نیست.

  منبع: http://www.thepoultrysite.com/