• شماره خبر : 34909۴ ۹۸
 • تاریخ انتشار : چهارشنبه, ۱۰ مرداد
 • این صفحه را چاپ کن
 • قزوین :قاچاق دام سرمایه و انرژی را از کشور خارج می کند

  قاچاق دام یکی از معدود مواردی است که بسته به شرایط می بایست با ورود آن به کشور و یا خروج آن از کشور مقابله کرد.

  قاچاق دام یکی از معدود مواردی است که بسته به شرایط می بایست با ورود آن به کشور و یا خروج آن از کشور مقابله کرد.

  به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان قزوین دکتر حمید زینالی مدیر کل دامپزشکی استان قزوین در کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز از سوی استاندار قزوین به عنوان رئیس کارگروه پیشگیری و مقابله با قاچاق و یا عرضه خارج از شبکه دام استان منصوب شد و گفت: تعیین تکلیف محموله های فاقد هویت ویا قاچاق از حساسیت زیاد برخوردار بوده و زمان لازم برای انجام آن محدود است.

  دکتر زینالی قاچاق دام از استان را موجب خروج سرمایه و انرژی از استان ذکر کرد و افزود: مجوزهایی بصورت رسمی توسط دامداران برای انتقال دام به استانهای مرزی صادر می شود .

  این مقام مسئول همچنین خواستار وضع قوانین محکم و شفاف برای مبارزه با قاچاق دام از سوی مسئولین شد که ضعفهای احتمالی در آن برطرف شود.

  دکتر زینالی در بخش پایانی صحبتهای خود با اشاره به معضل توزیع خارج از شبکه داروهای دامپزشکی که در صنعت پرورش دام و طیور و آبزیان و زنبور عسل استفاده می شود، تصریح کرد: اطلاع رسانی به عموم مردم در خصوص معضل کالای قاچاق و تبعات اجتماعی و بهداشتی و اقتصادی و… که این پدیده در جامعه دارد باید در دستور کار قرار گیرد تا آحاد جامعه هریک نسبت به موضوع حساس شده و یاریگر مدیران و مجریان مبارزه با پدیده قاچاق باشند.