• شماره خبر : 40998۲۹ ۹۸
 • تاریخ انتشار : سه شنبه, ۷ خرداد
 • این صفحه را چاپ کن
 • قزوین: کنترل نهاده‌های دامی وارداتی در دستور کار دامپزشکی قزوین قرارگرفت

  مدیر کل دامپزشکی استان قزوین گفت: کنترل کمیت و کیفیت مواد اولیه و نهاده‌های دامی وارداتی در دستور کار دامپزشکی قزوین قرار گرفت.

  مدیر کل دامپزشکی استان قزوین گفت: کنترل کمیت و کیفیت مواد اولیه و نهاده‌های دامی وارداتی در دستور کار دامپزشکی قزوین قرار گرفت.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا) به نقل از مهر، حمید زینالی در کمیته رصد و پایش نهاده‌های دامی که صبح سه شنبه با حضور مدیر کل پشتیبانی امور دام، نماینده سازمان جهاد کشاورزی و مدیران مجموعه دامپزشکی استان قزوین برگزار شد، گفت: بر اساس سیاستهای ابلاغی از سوی سازمان دامپزشکی کشور کنترل نحوه و میزان مصرف مواد اولیه داروها، مکمل ها، ویتامین‌ها و سایر ریز مغذی‌هایی که با ارز دولتی وارد کشور می‌شود بر عهده دامپزشکی است.

  وی تصریح کرد: موجودی مواد اولیه انبارها و میزان تولید کارخانه‌های تولید دارو ومکمل دامی می‌بایست به دامپزشکی اعلام شود تا میزان دریافت مواد اولیه با تولید و عرضه محصول مقایسه شده و موارد عدم انطباق رسیدگی و گزارش شود.

  زینالی همچنین تصریح کرد: بازدیدهای مشترک کارشناسان دامپزشکی با کارشناسان سازمان جهاد کشاورزی و پشتیبانی امور دام برای کنترل مواد اولیه وارداتی با ارز دولتی نقش بسزایی در کاهش قیمت محصولات تولیدی کارخانجات و بالتبع موجب کاهش هزینه تولید برای دامداران و مرغداران خواهد شد.

  مدیر کل دامپزشکی استان قزوین در پایان از بهره برداران خواست از طریق شماره تلفن ۴ رقمی ۱۵۱۲ و یا سامانه پیامکی ۵۰۰۰۱۵۱۲ با دامپزشکی در ارتباط باشند.