• شماره خبر : 36416۲۶ ۹۸
 • تاریخ انتشار : شنبه, ۵ آبان
 • این صفحه را چاپ کن
 • قزوین: ۵۰ هکتار مزرعه گیاهان دارویی در استان ایجاد می شود

  علی اکبری افزود: در حال حاضر با احتساب مزارع گل محمدی و زعفران، استان قزوین دارای 121 هکتار اراضی زیر کشت گیاهان دارویی است.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران اگنا به نقل از ایرنا، علی اکبری ایرنا افزود: در حال حاضر با احتساب مزارع گل محمدی و زعفران، استان قزوین دارای ۱۲۱ هکتار اراضی زیر کشت گیاهان دارویی است.
  وی اظهار داشت: هم اکنون ۳۲ هکتار مزرعه گل محمدی و همچنین ۴۲ هکتار مزرعه زعفران در استان وجود دارد.

  مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی قزوین گفت: ۴۶ هکتار از دیگر اراضی زیر کشت گیاهان دارویی موجود در سطح استان نیز به گیاهانی چون گل گاوزبان، بیدمشک، گل ختمی و … اختصاص دارد.

  وی اظهار داشت: در حال حاضر علاوه بر متقاضیان ایجاد مزارع جدید زعفران و گل محمدی در استان، برای کشت گیاهان دارویی چون عناب و بیدمشکل نیز متقاضی وجود دارد.

  اکبری با بیان اینکه اگر زنجیره تولید و عرضه گیاهان دارویی در استان تکمیل شود شاهد تحول زیادی در این بخش خواهیم بود، اظهار داشت: در حال حاضر ۲ شرکت دارویی در قزوین فعال هستند که با توجه به ظرفیت های استان در این زمینه، این تعداد می تواند بسیار بیشتر باشد.

  وی با بیان اینکه گیاهان دارویی کشور از جمله قزوین در صورت فرآوری مناسب قابلیت بالایی برای صادرات دارند، افزود: در زمینه فرآوری گیاهان دارویی همچون اسانس و عرق گیری دچار خلاء و کمبود هستیم که در صورت مرتفع شدن می توان از همه ظرفیت های استان در این حوزه به شکل حداکثری بهره برد.