• شماره خبر : 34037۲۸ ۹۷
 • تاریخ انتشار : پنج شنبه, ۲۴ خرداد
 • این صفحه را چاپ کن
 • قیمت نهاده‌های دامی در بازار کاهش یافت/تدابیر پشتیبانی امور دام برای حمایت از مرغداران

  یک مقام مسئول گفت:قیمت ذرت و کنجاله سویا ناشی از توزیع این اقلام از سوی شرکت پشتیبانی امور دام در بازار کاهش یافته است.

  نهاده دامی

  حمید ورناصری، مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام ، از تعادل قیمت نهاده های دامی در بازار خبر داد و گفت: طی یک هفته اخیر، قیمت ذرت و کنجاله سویا ناشی از توزیع این اقلام از سوی شرکت پشتیبانی امور دام در بازار کاهش یافته است.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا) به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، وی با بیان اینکه شرکت پشتیبانی امور دام توزیع نهاده ها را با قیمت اعلامی، ادامه خواهد داد، افزود: هم اکنون شرکت پشتیبانی هر کیلو ذرت با نرخ یک هزار و ۱۰۰ و کنجاله سویا یک هزار و ۹۵۰ تومان در استان ها تحویل تولیدکنندگان می دهد و مرغداران و دامداران با مراجعه به مراکز شرکت پشتیبانی امور دام در مراکز استان ها می توانند؛ متناسب با ظرفیت تولید خود ، نهاده دریافت کنند.

  ورناصری با اشاره به اینکه محدودیتی در توزیع نهاده ها وجود ندارد، بیان کرد: شرکت پشتیبانی امور دام حدود ۲ میلیون تن نهاده دامی خریداری کرده است که بخشی از این بار توسط کشتی ها رسیده و ورود مابقی کشتی ها ادامه پیدا خواهد کرد و جای هیچ گونه نگرانی برای تولیدکنندگان وجود ندارد، چراکه کالا به اندازه کافی وجود دارد و پشتیبانی امور دام به عنوان بخش حمایتی در کنار سایر واردکنندگان بخشی از نیاز را تامین می کند.
  خرید روزانه ۱۲۰۰ تن مرغ منجمد از مرغداران

  این مقام مسئول در بخش دیگر سخنان خود درباه اقدام پشتیبانی امور دام جهت جلوگیری از کاهش قیمت مرغ در بازار گفت: در شرایط کنونی شرکت پشتیبانی امور دام، روزانه هزار تا هزار و ۲۰۰ تن مرغ منجمد از مرغداران جمع آوری می‌کند تا با عرضه زیاد مرغ در بازار ، قیمت کاهش نیابد.

  وی با اشاره به دیگر تدابیر شرکت پشتیبانی برای حل مشکل مرغداران تاکید کرد: شرکت پشتیبانی امور دام برنامه خرید مرغ زنده از استان های پرتولید به طور مستقیم از تشکل و اتحادیه ها را آغاز کرده است که این کار به زودی در سراسر کشور اتفاق خواهد افتاد.

  به گفته مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام؛ هم اکنون خرید مرغ زنده از استان های گلستان و مازندران آغاز شده است.

  ورناصری در پایان تصریح کرد: مرغ های خریداری شده به عنوان ذخیره شرکت پشتیبانی امور دام تلقی شده تا در مواقعی که با کمبود عرضه و نوسان قیمت در بازار روبرو شدیم، این مرغ ها در بازار توزیع خواهند شد.