• شماره خبر : 31836۲۴ ۹۷
 • تاریخ انتشار : پنج شنبه, ۱۰ اسفند
 • این صفحه را چاپ کن
 • متخصصان تولید، خواستار به اشتراک گذاری اطلاعات درباره برنامه های بدون آنتی بیوتیک

  آنتی بیوتیک ها برای حفظ سلامت حیوانات اهمیت دارند، اما در سال های اخیر به دلیل افزایش مقاومت آنتی بیوتیکی در سطح جهان، مصرف آنها تحت بررسی قرار گرفته است.

  آنتی بیوتیک

  متخصصان تولید، خواستار به اشتراک گذاری اطلاعات درباره برنامه های بدون آنتی بیوتیک

  آنتی بیوتیک ها برای حفظ سلامت حیوانات اهمیت دارند، اما در سال های اخیر به دلیل افزایش مقاومت آنتی بیوتیکی در سطح جهان، مصرف آنها تحت بررسی قرار گرفته است.

  به گزارش بخش بین الملل پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا) به نقل از thepoultrysite، راندال سینگر، دامپزشک، از گروه مشاوره Mindwalk و دانشگاه مینه سوتا گفت: تقاضا برای پرورش طیور و دام بدون مصرف آنتی بیوتیک در آمریکا در حال افزایش است اما درباره رابطه بین ادعاهای پرورش بدون آنتی بیوتیک و سلامت و رفاه حیوانات، اطلاعات کمی در اختیار است.

  سینگر و همکارانش با بودجه اتحادیه پرورش حیوانات، برای ارزیابی ایده ها و تجارب برنامه های پرورش بدون آنتی بیوتیک در پرورش حیوانات و رابطه آنها با سلامت و رفاه حیوانات، بررسی هایی را انجام دادند.

  این نظرسنجی صرف نظر از برنامه مصرف یا سیستم بدون آنتی بیوتیک، مخصوص افرادی است که با سیستم های تولید دام و طیور تجاری مشغول به کار هستند.

  این بررسی با هدف ارائه یک گزارش مبتنی بر شواهد و همراه با جزییات است که تاثیرات بالقوه ناشی از پرورش دام و طیور بدون آنتی بیوتیک را خطاب قرار می دهد تا مشتری ها، تولیدکنندگان و دیگر سهامداران را در مورد برنامه های بدون آنتی بیوتیک بهتر مطلع کند.

  پاسخ دادن به سوالات حدود ۱۵ دقیقه طول می کشد و کاملا ناشناس و محرمانه صورت می گیرد. هیچ اطلاعاتی در مورد شرکت کنندگان  ثبت نمی شود. برای دسترسی به سوالات اینجا را کلیک کنید.

  اینجا: https://mindwalk.az1.qualtrics.com/jfe/form/SV_3F8D38IZhQIgiAB

  منبع: http://www.thepoultrysite.com /