• شماره خبر : 17155۲۹ ۹۷
 • تاریخ انتشار : شنبه, ۳۰ مرداد
 • این صفحه را چاپ کن
 • مجله الکترونیکی عصر نوین دامپروری منتشر شد.

  sd

  http://s2.picofile.com/file/8262781784/ASNA_1.pdf.html


  یک دیدگاه در “مجله الکترونیکی عصر نوین دامپروری منتشر شد.”

  1. <<<>>>
   ۲۰/۹/۱۳۹۵

   – ریاست محترم مجلس شورای اسلامی
   – کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی
   – کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی
   – کمیسیون برنامه و بوجه مجلس شورای اسلامی
   – سرکارخانم دکترخدیجه ربیعی نماینده محترمه شهرستان بروجن و حومه محض اطلاع و پیگری .

   همانگونه که مستحضرهستید طبق اصل ۸۳ قانون تک تک نماینده گان در برابر تمام مردم ایران مسئول هستند باید به نکته ای اشاره کنم که شاید در کل بتمام نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی مرتبط باشد زیرا به یک اکثریت در جامعه ایران مربوط هست وآن اینکه چندی پیش در مجلس شورای اسلامی از برخورد غیرقانونی وبنوعی جدید! نیابتی بانک کشاورزی و قوه قضائیه در قبال کشاورزان خسارت دیده از خشکسالیها که بیش از یک دهه از آن گذاشته بگوش رسید ولی متاسفانه خیلی سریع خاموش شد ! اما همین موضوع باعث گردید تا بانک و وکلای استخدامیش از بازار آزاد یا بهتر بگویم شر خرهای مدل جدید که برعکس قبل که این شر خرها افرادی بیسواد و فقط قلدر بودند ! ولی الآن همه تحصیلکرده و وکیل دادگستری و هرکدام هم شه گردها و آشناهای خود را در دادگاهها دارند که برای بنتیجه رساندن پرونده ها از آنها استفاده میکنند !
   حالیه سئوال من این هست از تمام نمایندگان و از جمله کمیسیون کشاورزی وکمیسیون برنامه و بوجه مجلس و نماینده گان محترم در کمیسیون اصل ۹۰ مجلس که طبق قانون در مقابل تمام مردم مسئول هستید! امسال با سالهای گذاشته از نظر آبی و خشکسالی چه توفیری داشته نسبت سالهای گذاشته بارندگی بیشتر داشته ایم وآیا در سالی که سپری شده آیا چاهی یا چشمهایی یا قناتهایی را میشناسید که خشک شده بوده و حالا دوباره پرآب شده باشد آیا مزارع و باغها و تاکستانها و …. که خشک شده بودند حتی یکی را سراغ دارید که دوباره آباد شده باشد و آیا شما بعنوان نمایندگان مردم و دولت که آن هم منتخب مردم هست مگر هرساله بوجه هایی برای خسارت دیدگان از خشکسالی درنظر نمیگیرید و در بوجه سال آینده نمیگنجانید ! آیا این بوجه ها ببانکها برای امحال و عقب انداختن وامهای کشاورزان داده میشود یا نه؟! اگر داده میشود پس بانکها چرا با آبروی مردم بازی میکنند و اموالشان را به مزایده میگذارند و در نهایت هم اموال یا زمینهای کشاورزان را صاحب میشوند؟!
   این سئوال من کشاورز از نمایندگان و دولت هست که اگر واقعا”کاری را میخواهند انجام دهند عنوانش کنند و اگر توان انجامش را ندارند و یا نمی خواهند که انجامش دهند اصلا” در موردش حرفی نزنند زیرا همین عنوان کردن و کاری انجام ندادن کافیست که بانکها بخاطر اینکه پیش دستی کرده باشند حجمه خودشان را بر اموال و آبروی کشاورزان بیشتر و مداومتر کرده و در اجرای کارشان راسختر شوند.
   چند سال پیش در دوره دولت گذاشته چنین موردی برایم پیش آمد و بانک کشاورزی شهرستان بروجن از استان چهارمحال و بختیاری پرونده وام کشاورزیم را به همین شرکتهای حقوقی خصوصی که استخدام کرده بود داد زمانی ما را مطلع کردند که تمام مراحل طی شده و مارا قوه قضائیه یعنی دادگستری بروجن محکوم کرده بود و ما فقط حق یک اعتراض آنهم زمانیکه حکم محکومیتمان آمده بود داشتیم و دقیقا”مشخص بود که آنها هم حکم اولیه را تائید میکنند و کردند و ملک مرا به مزایده گذاشتند ! و وقتی هم کسی نخرید بانک سند زمینم را بنام خودش زد ! در همان مرحله اول که نامه محکومیتم آمد نامه ای به سامد نهاد ریاست جمهوری نوشتم در جواب نامه ای برای مدیریت بانک کشاورزی استان چهارمحال وبختیاری آمد که با ما همراهی نمایند امحال دهند و به من وامی برای طرحی که برای احداث گلخانه داده بودم بدهند تا بتوانم بعد از بهره برداری وامهایم را پرداخت کنم نتنها امحالی ندادند بلکه با تقاضایی که داده بودم هم با سنگ اندازیهای مختلف و خواستن سندخانه برای وثیقه و….. مخالفتهای آشکار نموده و در نهایت هم مدیر وسرپرست وقت بانک صراحتا”گفت که ریاست جمهور و هیچ مقام دیگری حرفش برای ما ملاک نیست و ما فقط زیرمجموعه مدیریت خودمان هستیم و فقط پول را میشناسیم ! دولت اگر دلش برای کشاورزان خیلی میسوزد بیاید وامهایشان را پرداخت کند ! نه اینکه برای ما نامه دستوری بفرستد !!! اینهم جواب یک مدیر بود به نامه ریاست -جمهور منهم گفتم خوب همین را که میگوئید زیر نامه بنویسید تا من ببرم بدهم به رئیس دولت که دیگر به جاییکه نامشان را نمیخوانند نامه ننویسند ! البته که ننوشتند و نهایتا” هم کار خودشان را کردند.
   امسال هم پرونده دیگری از مرحوم پدرم (حاج داراب ربیعی) مربوط به آبیاری بارانی و وامیکه تبصره ای هم میباشد و بانک محترم کشاورزی شهرستان بروجن در وسط کار بدلیل فوت آن مرحوم نصف وام را که در حساب مشارکت بود را بلوکه و پرداخت نکرد و بهمین دلیل سه بار من را به مدیریت تهران فرستادند تا فرم قراردادی را برایشان بردم و نهایتا”با گرفتن امضا از کلیه وراث و وکیل کردن من بعنوان فرزند ارشد قرارشد که بقیه وام را پرداخت تا کار سیستم آبیاری بارانی مزرعه را به اتمام برسانم و وام تقسیط شود و قسطهایش را هم من مستلزم پرداخت شدم ولی متاسفانه نمیدانم بچه دلیل بعد از گذاشت دوسال دوندگی و تهران آمدن و رفتن و فرم قرارداد بردن و من را مستلزم پرداخت کردن ! چه شد که نظرشان عوض شد و بقیه وام را ندادند وطرح آبیاری ما هم نیمه کاره ماند و به بهره برداری نرسید و قسط بندی هم نشد حالیه بانک کشاورزی دوباره همان کاری را که با پرونده خود من کرد حالیه با پرونده مرحوم پدرم هم انجام داده و امروز ۲۰/۹/۱۳۹۵ از دادگستری بروجن تلفن زدند که پرونده مرحوم پدرتان مرحله اجرایش تمام شده و بانک میخواهد وثیقه ملکی را به مزایده بگذارد……!هر دم از این باغ بری میرسد تازه تر از تازهتری میرسد.
   – من محمدعلی ربیعی فرادنبه متولد ۱۳۴۳ فرادنبه از توابع شهرستان بروجن دارای مدرک لیسانس ماشین های کشاورزی کشاورز که از سال ۱۳۶۳ مستمر در امر کشاورزی و تولید محصولات کشاورزی مشغول بوده و در این راستا و امر میکانیزاسیون کشاورزی در استان جزء افراد پیشرو و در دهه ۷۰ چندین بار بعنوان کشاورز نمونه استانی و چندین بار هم بعنوان کشاورز نمونه کشوری انتخاب شدم و در امر تولید سیب زمینی درسال ۱۳۷۴ بعنوان تولید کننده برتر سیب زمینی کشور شناخته شدم و بالاترین مقدار تولید کندم واریته امید در سطح کشور را با ۷۶۵۰ کیلوگرم درهکتار را دارم ودر اواخر دهه ۷۰من بهمراه هشت کشاورز دیگر از هشت استان سیب زمینی خیز کشور از طرف وزارت کشاورزی و دفتر سبزی وصیفی وزارت برای ساماندهی واردات و تولید و تکثیر غده بذری سیب زمینی در کشور ماموریت یافتیم و کانون تولید کننده گان سیب زمینی کشور (شرکت رویان بذرکستر) را راه اندازی نموده و بمدت سه سال از بدو شروع کار اینجانب مدیرعامل آن کانون (شرکت رویان بذرگستر) را به عهده داشتم و چندسال هم بعنوان اعضای هیئت مدیره بودم و هم اکنون نیز عضو آن مجموعه در کشور که حالیه تعداد عضوش بیش از یکصد کشاورز و تولید کننده عمده غده بذری سیب زمینی در کشور میباشند هستم ….
   – ولی متاسفانه در اواخردهه ۷۰ و اوایل دهه ۸۰ مزارعه ما با کمبود آب مواجه و نهایتا” خشک شدند و در آن سالهای کم آبی هرچه داشتیم و نداشتیم را برای مبارزه با خشکسالی هزینه کردیم تا آنجا که وقتی چاهها خشک شد ما ماندیم و بدهیهای افراد و بانکها و…… و هیچکسی هم برای یاریمان نبود و نیست دارایی ما همین زمینهای کشاورزی خشک هست حتی بعد از اینهمه سال کشاورزی بنده مستاجر هستم و خانه ای از خودم ندارم حالا بانک کشاورزی میخواهد و خواسته که همین زمینها را هم از چنگمان درآورد ! چرا که قانون و قوه قضائیه هم پشتیبانش هست و حتی برای یکبار هم شده ندیدیم که در پرونده ای برعلیه اینها حکمی صادر گردد و یا لااقل در قسمتی از پرونده ها حرف کشاورزی را حتی حتی گوش بدهند ! هرساله کمیته هایی در استانها و شهرستانها در فرمانداریها و زیر نظر فرمانداران تشکیل و این کمیته ها تا آنجا که من مطلع هستم برای تحقیق در مورد همین مسائل تشکیل میشوند برای برآورد خساراتهای وارده از خشکسالیها یا عوامل غیرمتارقبه از سیل یا زمین لرزه و گرمازدگی و غیره و در استان چهارمحال وبختیاری و خصوصا”شهرستان بروجن و حومه حالیه و سالهای گذاشته حتی شهرها و روستاها با کمبود آب شرب مواجه هستند ! و سالیانه برای مبارزه با همین کمبود شهرداریها هم مثل ما کشاورزان مرتب اقدام به جابجا کردن چاههای آب شرب شده و مبالغ هنگفتی همه ساله برای اینکه مردم آب برای خوردن داشته باشند هزینه میکنند و حتی در مناطقی نیز اقدام به رساندن آب شرب در روستاها با تانکر مجبور شده اند ! البته هزینه اینگونه کارها را من کشاورز زیان دیده از خشکسالی میدانم که چقدر هست زیرا خودم تا آنجا که در توانم بوده تمام این کارها را انجام دادم و حتی برای نجات یکی از مزارعه ام که نگهان خشک شد اقدام به رساندن آب از فاصله پنج کیلومتری آن مزرعه با تانکر آب و تریلی شدم و اینکار را انجام دادم که هیچکس در منطقه انجام نداده است ولی توان ما کجا و توان دولت و زیر مجموعه هایش کجا ! ولی تعجب من در این هست که پس این کمیته ها که تشکیل میشوند آیا نتیجه کارشان را به بالا و دولت یا مجلس و ….. میدهند یا نه واگر میدهند و اگر در ارکان قانونگذاری مطلع هستند که چه برسر ما آمده پس چرا کسی یا ارگانی یا وزارتخانه ای یا مجلس محترم و دولت محترم دادرس ما کشاورزان نیست و ما را رها نموده اند تا بانک کشاورزی هر بلایی را که میخواهد برسرمان نازل کند مگر نه اینکه روزی ما هم برای اعتلای این مملکت برای رسیدن به خودکفایی زحمتی در حد و اندازه خود کشیده ایم و امروز هم اگر دوباره آبی باشد و و بتوانیم دوبار هم همان کارها را تکرار خواهیم نمود پس لازم هست که لااقل زمینی برایمان بماند تا اگر روزی این خشکسالیها تمام شد دوبار کارمان را آغاز نماییم نه اینکه آن روز بشویم کارگر بانک کشاورزی در زمینهای خودمان که بزور توسط بانک از دستمان در آمده !!!!!

   درد دل برادری کوچکتر از همه شما| کشاورزی از استان چهارمحال و بختیاری شهرستان بروجن شهر فرادنبه : محمدعلی ربیعی فرادنبه.
   من ا… توفیق
   تلفن همراه : ۰۹۱۳۱۱۹۱۹۶۵
   ایمیل : mohammadalirabiey@gmail.com