• شماره خبر : 33901۳۱ ۹۸
 • تاریخ انتشار : شنبه, ۱۹ خرداد
 • این صفحه را چاپ کن
 • محرک های زیستى را جدی بگیرید

  محرک های زیستی به عنوان یک گروه جدید بین کود و آفت کش در نظر گرفته می شوند. با وجود اینکه در چگونگی عملکرد آنها هنوز ابهاماتی وجود دارد، اما بخشی از آینده بخش کشاورزی هستند.

  محرک های زيستى

  محرک های زیستى را جدی بگیرید

  محرک های زیستی به عنوان یک گروه جدید بین کود و آفت کش در نظر گرفته می شوند. با وجود اینکه در چگونگی عملکرد آنها هنوز ابهاماتی وجود دارد، اما بخشی از آینده بخش کشاورزی هستند.

  به گزارش بخش بین الملل پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا) به نقل از futurefarming، اواخر ماه می سمپوزیومی درباره محرک های زیستی توسط انجمن سلطنتی سلامت گیاه  هلند در واخنینگن برگزار شد.

  براساس آنچه که در این سمپوزیوم مطرح شد محرک های زیستی به رشد گیاه کمک شایانی می کنند، بنابراین، بخشی از آینده کشاورزی محسوب می شوند.

   

  جلبک دریایی

  عصاره های جلبک دریایی بزرگترین و قابل توجه ترین گروه های محرک زیستی هستند. محرک های زیستی به عنوان یک گروه جدید بین کود و آفت کش در نظر گرفته می شوند.

  نباید برای سرکوب پاتوژن ها، عوارض جانبی و احتمالی یک محرک زیستی را مطرح کرد، زیرا هزینه و زمان این مسئله منجر به مسئله ای زمان بر و هزینه بر برای تصدیق آن به عنوان آفت کش شیمیایی می شود.

  محرک های زیستی همچنین به دلیل روش پیچیده عملکردشان مورد توجه قرار دارند. تعداد این محرک ها به هزاران عدد می رسد و بسیاری از آنها برای انواع محصولات و مبارزه با تقریبا تمام عوامل استرس زای فیزیکی پیشنهاد می شوند.

  در حال حاضر محرک های زیستی مبحثی قابل توجه در مجامع مختلف به شمار می روند و فعالان بخش کشاورزی علاقه مندند تا چگونگی افزایش مقاومت محصولات در برابر مضرات کود و آفت کش کمتر از آفت کش ها را یاد بگیرند.

  موضوع محرک های زیستی یکی از مباحث موردتوجه محققان نیز است. آنها قصد دارند روش صحیح عملکرد این عوامل را بدانند.

  از همین رو، محققان از پرورش دهندگان خواسته اند تا آزمایش هایی جزئی روی محصولاتشان انجام دهند تا مشخص شود چه عواملی بر خاک و محصولات خاص کشاورزان اثرگذار است.

  منبع: https://www.futurefarming.com/