• شماره خبر : 35535۴ ۹۸
 • تاریخ انتشار : یکشنبه, ۱۸ شهریور
 • این صفحه را چاپ کن
 • محموله آلایش دام فاسد از یک اتوبوس مسافربری در دلیجان کشف شد

  سرپرست شبکه دامپزشکی دلیجان گفت: محموله آلایش دام غیر بهداشتی و فاسد که در یک اتوبوس مسافربری جاسازی شده در این شهرستان کشف شد.

  سرپرست شبکه دامپزشکی دلیجان گفت: محموله آلایش دام غیر بهداشتی و فاسد که در یک اتوبوس مسافربری جاسازی شده در این شهرستان کشف شد.

  به گزارش اگنا به نقل از ایرنا، «دکتر سجاد قاسمی» افزود: گزارش مشاهده آلایش دام غیربهداشتی در این اتوبوس توسط تماس تلفنی به ماموران نیروی انتظامی ارائه شده بود که پیگیری شد.

  وی اظهار داشت: این محموله به وزن ۴۰۰ کیلوگرم از نوع آلایش دنبه و شش بود که به شکل غیربهداشتی حمل می شد.

  سرپرست شبکه دامپزشکی دلیجان افزود: محموله فاسد کشف شده به علت انجماد غیراصول و، حمل غیر بهداشتی غیر قابل مصرف برای انسان بود که با حکم قضایی از چرخه مصرف خارج شد.

  قاسمی بیان کرد: کنترل و نظارت بهداشتی فرآورده های خام دامی در همه مراحل تولید، فرآوری، حمل و نقل و عرضه در دستور کار قرار دارد.

  وی تصریح کرد: این نهاد به‌ طور مستمر بر روی مراکز عرضه و توزیع فراورده های خام دامی و طیور نظارت دارد و ماهانه بر مراحل قطعه، بسته بندی مرغ، کشتارگاه های طیور و دام رصد می شود.

  دلیجان از توابع استان مرکزی دارای ۲ مجموعه سردخانه، ۳۰ قصابی، ۳۰ عامل مرغ فروشی، ۲ کشتارگاه دام و ۲ کشتارگاه طیور، سه مرکز عرضه تخم مرغ و ۲ مرکز قطعه بندی و بسته بندی مرغ است.

  شهرستان دلیجان با ۵۰ هزار نفر جمعیت در مسیر راه اصلی استان های جنوبی و شرقی با استان های شمالی و مرکزی واقع شده است.