- پايگاه اطلاع رساني كشاورزي ايران - http://agna.ir -

مسئولان استانی، انتظارات را با قوانین جاری تطبیق دهند/ شورای گفت وگو، جای خطاب قرار دادن بخش خصوصی نیست

محمدرضا صفری رییس سازمان نظام دامپزشکی

رییس سازمان نظام دامپزشکی کشور:

مسئولان استانی، انتظارات را با قوانین جاری تطبیق دهند/ شورای گفت وگو، جای خطاب قرار دادن بخش خصوصی نیست

 

رییس سازمان نظام دامپزشکی کشور [1] با انتقاد از رودررو قرار دادن بخش های خصوصی در نشست شورای گفت وگوی بخش خصوصی [1]، تصریح کرد: مسئولان باید انتظارت شان را با قوانین جاری کشور تطبیق دهند.

 

محمدرضا صفری، در گفت وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران(اگنا) [1]، اظهار کرد: شورای گفت وگوی بخش خصوصی جایی نیست که یک مقام دولتی این بخش را خطاب قرار دهد.

وی با اشاره به سخنان اخیر استاندار مازندران مبنی بر جایگزین کردن جهاد کشاورزی و سازمان دامپزشکی در این استان به جای سازمان نظام دامپزشکی، گفت:هیچ کس نمی تواند چنین کاری کند و چنین برخوردهایی با یک سازمان مردم نهاد(NGO) که جایگاه قانونی دارد، درست نیست.

 

خبری که مبهم اعلام شد!

رییس سازمان نظام دامپزشکی کشور ادامه داد: هرچند، صبح روز پس از انتشار خبر مربوط، روابط عمومی استانداری مازندران در اطلاعیه ای موارد مطرح شده از سوی رسانه ها را منطبق با واقعیت ندانست اما مطرح کردن این مسایل بدون ریشه یابی از سوی مسئولان دولتی، نادرست است.

 

صفری استان مازندران را یکی از استان های پیشرو و بسیار متراکم در صنعت دام و طیور دانست و افزود: برای این استان حدود ۱۵ تا ۲۰ هزار فقره پروانه دامداری و مرغداری صادر یا تمدید شده است.

وی ادامه داد: با این حجم بزرگ از کار، اعتراض ۱۰۰ تا ۲۰۰ موردی هم طبیعی است و باید آنها را در چارچوب قوانین و مصوبات دولتی ریشه یابی و بررسی کرد.

 

ما مجری مصوبات دولتیم

رییس سازمان نظام دامپزشکی کشوربا تاکید بر جایگاه قانونی این سازمان، تصریح کرد: بر اساس قوانین جاری کشور، ما مجری مصوبات دولت هستیم و نمی توانیم از این قوانین عدول کنیم. حال اگر در جایی قوانین ایراد یا کم و کاستی هایی دارد در سطح ملی باید بررسی و رفع شود.

 

وی از مسئولان دولتی خواست بخش های خصوصی را رودرروی هم قرار ندهند و افزود: با تمامی مشکلات موجود، تلاش می کنیم که همگام و همراه دولت و در چارچوب قوانین و ضوابط، به تولید داخل رونق دهیم و اوضاع اقتصادی را به سامان برسانیم.

 

صفری از احتمال سفرش به استان مازندران در روزهای آتی خبر داد و گفت: در پاسخ به مکاتبه ای که استانداری مازندران با ما داشته، نامه ای به استاندار نوشته ام و موارد را به تفصیل بیان کرده ام. در صورت لزوم برای حل بیشتر مشکلات، به این استان خواهم رفت.

 

گفتنی است؛ روز شنبه ۱۹ خردادماه، خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران(ایرنا) با انتشار خبری اعلام کرد که استاندار مازندران به عنوان رییس شورای گفت وگوی بخش خصوصی با دولت روز شنبه فعالیت نظام دامپزشکی استان را به خاطر کوتاهی در انجام وظایف محوله، متوقف کرده است .

 

[2] [3] [4]