• شماره خبر : 33950۲۸ ۹۷
 • تاریخ انتشار : یکشنبه, ۲۰ خرداد
 • این صفحه را چاپ کن
 • مشکلی در تولید و صادرات مرغ و تخم مرغ نداریم!/ افزایش قیمت نهاده ها به دلیل تاخیر در عرضه به موقع کنجاله سویا

  وزیر جهاد کشاورزی، گفت: در تولید مرغ و تخم مرغ و همچنین صادرات آن مشکلی وجود ندارد و هر زمان مازاد تولید داشته باشیم صادرات انجام می‌شود.

  قدردانی حجتی

  وزیر جهاد کشاورزی:

  مشکلی در تولید و صادرات مرغ و تخم مرغ نداریم!/ افزایش قیمت نهاده ها به دلیل تاخیر در عرضه به موقع کنجاله سویا

  وزیر جهاد کشاورزی، گفت: در تولید مرغ و تخم مرغ و همچنین صادرات آن مشکلی وجود ندارد و هر زمان مازاد تولید داشته باشیم صادرات انجام می‌شود.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران(اگنا)، محمود حجتی، اظهار کرد: نرساندن به موقع کنجاله سویا به مبادی مصرف(مرغداری ها) و برخی مشکلات دیگر در بخش تولید، موجب افزایش قیمت این نهاده شد.

  وی افزود: با توجه به شیوع آنفلوانزای مرغی در سال گذشته برای تامین تخم مرغ مشکلاتی ایجاد شد که بر تولیدمان اثر گذاشت و مجبور شدیم چند هزار تن تخم مرغ واردات کنیم اما در حال حاضر به سمت ایجاد تعادل در این محصول هستیم.

   

  به گزارش ایلنا، وزیر جهاد کشاورزی در پاسخ به این پرسش که در تولید سویا مشکلاتی وجود دارد، و برای آن چه تدابیری اندیشه اید، گفت: در تولید سویا کمی مشکل داریم که باعث شد قیمت آن در بازار تاحدودی بالا برود.

  حجتی تصریح کرد: در حال حاضر در مبادی ورودی(بندر) به حد کافی این کالا وجود دارد و بخشی که دانه سویا است باید در کارخانه‌ها روغن کشی و سپس کنجاله آن عرضه شود.

  وی افزود: بخش دیگری هم خود سویا است، باید حمل و به بازار عرضه شود تا مشکل افزایش قیمت برطرف شود.