• شماره خبر : 31846۴ ۹۸
 • تاریخ انتشار : شنبه, ۱۲ اسفند
 • این صفحه را چاپ کن
 • فرانسه فروش تخم مرغ های پرورش یافته در قفس را تا سال ۲۰۲۲ ممنوع کرد

  استفان تراورت، وزیر کشاورزی فرانسه، اعلام کرده است که دولت تا سال 2022  فروش تخم مرغ های پرورش یافته در قفس را در سوپرمارکت ها ممنوع می کند.

  ممنوعیت فروش تخم مرغ های پرورش یافته

  فرانسه فروش تخم مرغ های پرورش یافته در قفس را تا سال ۲۰۲۲ ممنوع کرد

  استفان تراورت، وزیر کشاورزی فرانسه، اعلام کرده است که دولت تا سال ۲۰۲۲  فروش تخم مرغ های پرورش یافته در قفس را در سوپرمارکت ها ممنوع می کند.

  به گزارش بخش بین الملل پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا) به نقل از poultryworld، تراورت گفت: سال گذشته رئیس جمهور فرانسه به صندوق جهانی طبیعت قول داد که فروش تخم مرغ های پرورش یافته در قفس را ممنوع خواهد کرد و اکنون به قولش عمل کرده است.

  آقای تراورت به رادیو Europe 1 گفت: در ۲۰۲۲، تخم مرغ های سوپرمارکت ها از مرغ های Free-range خواهد بود. این مسئله قول داده شده و اجرا می شود.

  برخی از سوپرمارکتهای فرانسوی در حال حاضر اقداماتی را انجام داده و قصد دارند تخم مرغ های پرورش یافته در قفس  را از فروشگاه ها بیرون بیاورند. فروشگاه Monoprix فروش تخم مرغ های پرورش یافته در قفس را در سال ۲۰۱۶ متوقف کرد، در حالی که فروشگاه Carrefour از سال ۲۰۲۰ فقط تخم مرغ هایFree-range را به فروش خواهد رساند. فروشگاه Auchan پیش از اعلان این هفته، هدف خود را تا سال ۲۰۲۵ تعیین کرده است.

  با توجه به نظر سنجی اخیر این حرکت از هر ده نفر، ۹ نفر موافق این تصمیم هستند اما منتقدانی نیز در این میان وجود دارند.

   

  خشم پرورش دهندگان طیور

  اعلامیه وزیر کشاورزی فرانسه، پرورش دهندگان طیور این کشور را که بزرگترین بخش در اتحادیه اروپا است و ۱۴٫۳ میلیارد تخم مرغ در سال ۲۰۱۶ تولید کرده را خشمگین کرده است. در حال حاضر حدود دو سوم از تخم مرغ های فروخته شده در فرانسه از ۳۲ میلیون مرغ پرورش یافته در قفس به دست می آیند. فرانسوی ها سالانه به طور متوسط ۲۲۰ تخم مرغ مصرف می کند.

  پرورش دهندگان طیور گفتند که اجرای این ممنوعیت صدها میلیون یورو هزینه خواهد داشت و ممکن است قوانین بازار  اتحادیه اروپا را نقض کند.

  به گزارش «تایمز» کمیته ملی توسعه تخم مرغ ها  اعلام کرده که این ممنوعیت، صدها پرورش دهنده مرغ را از کسب و کار خارج می کند و منجر به «انفجار واردات» و افزایش شدید قیمت ها خواهد شد.

  این ممنوعیت در زمینه تخم مرغ های مورد استفاده در محصولات فرآوری شده اعمال نخواهد شد.

  منبع: http://www.poultryworld.net/