• شماره خبر : 43479۱ ۹۸
 • تاریخ انتشار : چهارشنبه, ۱۳ شهریور
 • این صفحه را چاپ کن
 • موافقت مالزی برای واردات محصولات لبنی ایران گام بزرگی در توسعه صادرات می باشد

  در دیدار ریس دامپزشکی ایران و مالزی راههای توسعه همکاریها ی دو طرف در زمینه بهداشت دام و دامپزشکی دارو و واکسن و نهاده های دامی  مورد بررسی قرار گرفت.

  ریس سازمان دامپزشکی ایران :

  موافقت مالزی برای واردات محصولات لبنی ایران گام بزرگی در توسعه صادرات می باشد.

  در دیدار ریس دامپزشکی ایران و مالزی راههای توسعه همکاریها ی دو طرف در زمینه بهداشت دام و دامپزشکی دارو و واکسن و نهاده های دامی  مورد بررسی قرار گرفت.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا) ; در دیدار ریس دامپزشکی ایران و مالزی راههای توسعه همکاریها ی دو طرف مورد بررسی قرار گرفت.

  دکتر رفیعی پور در این دیدار اعلام نمود ایران امادگی لازم برای انعقاد توافق نامه با مالزی را در حوزه های بهداشت دام و دامپزشکی دارو و واکسن و نهاده های دامی دارا می باشد.

  وی از موافقت نهایی کشور مالزی برای واردات محصولات لبنی ایران قدردانی نموده و اعلام داشت ایران امادگی استفاده از تکنولوژیهای توسعه یافته در زمینه واکسنهای دام و طیور از مالزی را دارد.

  ریس دامپزشکی مالزی نیز اعلام نمود در بازرسیهای انجام شده توسط تیم کارشناسی مالزی از ایران زیر ساختهای بهداشتی ایران مطلوب ارزیابی شده و بر این اساس مجوز واردات محصولات لبنی از ایران صادر شد

  وی گفت هنوز راههای زیاد دیگری بین دو کشور برای توسعه همکاریها وجود دارد ،قرار شد توافقنامه توسعه همکاریها بین دو کشور تدوین و نهایی گردد.

  لازم به ذکر است ایران کرسی دبیر کلی و مالزی کرسی نایب ریسی منطقه اسیا و اقیانوسیه را دارا می باشند و این دیدار در حاشیه اجلاس منطقه ای oie در ژاپن برگزار گردید.