• شماره خبر : 31838۲۸ ۹۷
 • تاریخ انتشار : جمعه, ۱۱ اسفند
 • این صفحه را چاپ کن
 • مکمل تغذیه باعث کاهش انتشار گازهای گلخانه ای از گاو می شود

  مکمل Mootral باعث کاهش حداقل 30 درصد از میزان انتشار گاز متان از  نشخوارکنندگان می شود.

  مکمل تغذیه

  مکمل تغذیه باعث کاهش انتشار گازهای گلخانه ای از گاو می شود

  مکمل Mootral باعث کاهش حداقل ۳۰ درصد از میزان انتشار گاز متان از  نشخوارکنندگان می شود.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا) به نقل از wattagnet، انتشار متان از نشخوارکنندگان به طور قابل توجهی باعث انتشار گازهای گلخانه ای می شود، با این حال تا به امروز هیچ راه حل تجاری  برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای از گاو وجود نداشته است.

  طی ۱۰ سال گذشته، محققان در بریتانیا و موسسات اروپایی پیشرو توسط گروه پیشگام علوم زیستی Zaluvida  در سوئیس تأمین مالی شده اند و یک مکمل خوراک منحصر به فرد از میوه و سبزیجات را توسعه داده اند. این مکمل، Mootral، بلافاصله حداقل ۳۰ درصد  انتشار متان از نشخوارکنندگان را کاهش می دهد و به صنعت دام کمک می کند تا میزان انتشار کربن را کم کند.

  Zaluvida این راه حل را به دانشمندان دانمارکی در دانشگاه کپنهاگ معرفی کرد و نتایج آزمایشات برون تنی نشان دهنده تأثیر قوی Mootral بر تخمیر شکمبه و در نهایت تاثیر بر تغییرات اقلیمی بود.

  دانشمندان اعلام کردند: کاهش ۵۸ درصدی متان زمانی بدست آمد که در آزمایش برون تنی،Mootral را به یک جیره لبنی (دانمارکی) سیلاژ ذرت و کنجاله سویا  اضافه کردیم. این یک نتیجه قابل توجه و هیجان انگیز است. ما آزمایشات مربوط به Mootral را ادامه خواهیم داد تا تاثیرات را در گاوهای واقعی تحت شرایط پرورش به عنوان قسمتی از تلاشهای تحقیقاتی مستمرمان برای پیدا کردن روش هایی برای اطمینان از کاهش چشمگیر در انتشار متان و مبرا کردن گاو ها در بحث های آب و هوایی، تایید کنیم. آزمایش برون تنی به وضوح نشان داد که Mootral باعث افزایش تخمیر زودهنگام شد و همراه با کاهش متان، بر تجزیه پذیری غذا تأثیر نگذاشت.

  دکتر هیلد ورانکن، رئیس تحقیق و توسعه Zaluvida گفت: ما خوشحالیم که این چنین نتایج مثبت و قابل توجهی از دانشگاه کپنهاگ را شاهد هستیم. این نتایج تاییدکننده کاهش میزان انتشار متان است که ما در آزمایشات برون تنی و درون تنی به همراه شرکایمان در سراسر جهان پیدا کرده بودیم. با استفاده از Mootral، پرورش دهندگان در حال حاضر فرصتی برای ارائه محصولات گوشتی و لبنی به مصرف کننده و ایجاد تاثیر مثبت فوری بر آب و هوا و سلامت و باروری گاو دارند. از آنجایی که تحقیقات بازار ما نشان داده است که مصرف کنندگان درمورد مفهوم محصولات دوستدار آب و هوا هیجان زده هستند، انتظار داریم که بحث در مورد Mootral را به جلو ببریم.

  منبع: https://www.wattagnet.com