• شماره خبر : 25765۲۱ ۹۸
 • تاریخ انتشار : دوشنبه, ۳۰ مرداد
 • این صفحه را چاپ کن
 • نامگذاری ۲۸ امرداد به عنوان روز ملی خوراک صنعتی/ الحاق کارخانجات خوراک دام، طیور و آبزیان به وزارت جهاد کشاورزی

  رییس اتحادیه خوراک دام، طیور و آبزیان در سومین همایش بین المللی فیداکسپو 2017 خواستار نامگذاری 28 امرداد به عنوان روز ملی خوراک صنعتی شد و افزود: کارخانجات خوراک دام، طیور و آبزیان بر نوع فعالیت شان باید به وزارت جهاد کشاورزی ملحق شوند.

  رییس اتحادیه خوراک دام، طیور و آبزیان خواستار شد:

  نامگذاری ۲۸ امرداد به عنوان روز ملی خوراک صنعتی/ الحاق کارخانجات خوراک دام، طیور و آبزیان به وزارت جهاد کشاورزی

  رییس اتحادیه خوراک دام، طیور و آبزیان در سومین همایش بین المللی فیداکسپو ۲۰۱۷ خواستار نامگذاری ۲۸ امرداد به عنوان روز ملی خوراک صنعتی شد و افزود: کارخانجات خوراک دام، طیور و آبزیان بر نوع فعالیت شان باید به وزارت جهاد کشاورزی ملحق شوند.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران(اگنا)، حسین کیهانی اظهار کرد: گام اصلی در تولید خوراک دام، طیور و آبزیان تامین مواد اولیه است که شامل غلات و کنجاله ها است. به همین دلیل این صنعت وابستگی بسیاری به محصولات کشاورزی دارد که بخش بزرگی از نهاده ها از راه واردات تامین می شود.

  وی با اشاره به عملکرد اتحادیه کارخانجات خوراک دام، طیور و آبزیان گفت: اتحادیه در سال ۸۷ با هدف همگرایی و تنظیم بازار، مشارکت تولیدکنندگان و تصمیم گیری آنها در مسائل اقتصادی و تنظیم برنامه تولید ایجاد شد.

  کیهانی افزود: اینک نزدیک به ۳۵۰ واحد تولید کارخانه‌های خارج از کشور از طریق تعاونی های استانی تحت پوشش اتحادیه مرکزی هستند که در راستای گسترش فعالیت  خود در سطح کشور تلاش می‌کنند. این اتحادیه ملی بزرگترین تشکل بخش تعاون و مردم نهاد است که از کارخانه‌های تولید خوراک آماده در ایران تشکیل شده است.

  رییس هیات مدیره اتحادیه کارخانجات خوراک دام، طیور و آبزیان گفت: نزدیک به ۶۵۰ واحد تولیدی به صورت مستقیم در صنعت خوراک دام، طیور و آبزیان فعالیت می‌کنند که با جذب و اشتغال نیروی کار قابل توجهی در بخش کشاورزی، دامپروری، صنعتی، بازرگانی و خدماتی مشغول به کار هستند.

  کیهانی خوراک آماده را یکی از کالاهای استراتژیک دانست و افزود: خوراک آماده دام، طیور و آبزیان از جایگاه ویژه‌ای در فعالیت های اقتصادی و اجتماعی کشور برخوردارند. ظرفیت تولید خوراک آماده در کشور ۱۹ میلیون تن در سال است در حالی که بیش از نیمی از این ظرفیت تولید بدون استفاده مانده است.

  کیهانی در ضمن تقدیر از برگزارکنندگان فیداکسپو ایران، تصریح کرد: افتخار داریم به عنوان حامی این رویداد بزرگ و تاثیرگذار در صنعت خوراک آماده، در خدمت برگزارکنندگان همایش بین المللی فیداکسپو باشیم تا با تعامل در محیطی کاملا علمی و تخصصی و قدرت بالای این صنعت، در راستای بهره برداری و صرفه جویی اقتصادی واحدهای پرورشی و افزایش کمیت و کیفیت محصولات دامی همکاری کنیم.

  وی در خصوص رونمایی از سامانه اطلس نیز گفت: بی تردید اعمال مدیریت و تبیین برنامه‌های بلندمدت نیازمند بانک اطلاعاتی جامع این صنایع است و باعث خوشحالی است که اعلام کنم این طرح با تلاش بی وقفه مدیران و کارشناسان محترم حوزه معاونت امور دام و دفتر تغذیه و بهبود جایگاه دام وزارت جهاد کشاورزی و بانک سپه با اتحادیه مرکزی کارخانه‌های خوراک دام، طیور و آبزیان کشور انجام شده است.

  کیهانی افزود: امیدواریم با همکاری صنعت خوراک آماده کشور و حمایت ویژه دولت و جمع آوری و تکمیل اطلاعات مورد نیاز واحدها تحول اساسی در این بخش ایجاد شود و پیش‌بینی‌های لازم با ارزیابی فنی و تخصصی صورت گیرد.