• شماره خبر : 43521۳۰ ۹۸
 • تاریخ انتشار : پنج شنبه, ۱۴ شهریور
 • این صفحه را چاپ کن
 •  نباید نسبت به اهمیت توسعه گلخانه‌ها غفلت کنیم

  وزیر جهاد کشاورزی گفت: نباید نسبت به اهمیت توسعه گلخانه‌ها غفلت کنیم.

  افزایش خود اتکایی تولیدات کشاورزی

  محمود حجتی تاکید کرد:

  نباید نسبت به اهمیت توسعه گلخانه‌ها غفلت کنیم

  وزیر جهاد کشاورزی گفت: نباید نسبت به اهمیت توسعه گلخانه‌ها غفلت کنیم.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران ( اگنا ) به نقل از  ایلنا، محمود حجتی جانشین رییس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در استان کرمانشاه در هفتمین نشست ستاد اقتصاد مقاومتی این استان با قدردانی از اقدامات استاندار و مجموعه مدیریتی استان در مساله زلزله کرمانشاه، اظهار کرد: دشمنان معاند در مساله زلزله تلاش می کردند دولت را در کمک به زلزله زدگان ناکارآمد جلوه دهند اما عملکرد در بخش مسکن، مسایل زیربنایی و کشاورزی در استان به خوبی مدیریت شد.

  وی با بیان اینکه در پیشبرد طرح های اقتصاد مقاومتی نیز در همه زیربخش ها از جمله کشاورزی توفیقات ملموس و قابل توجه و خوبی حاصل شده، تصریح کرد: مقاوم کردن اقتصاد ملی برای همه کشورها از بدیهیات است و ما در کشور ایران هم باید با جدیت و از سال ها قبل در این موضوع با جدیت بیشتر ورود می کردیم.

  وزیر جهاد کشاورزی گفت: سال‌های اخیر، جدیت همه‌جانبه در موضوع اقتصاد مقاومتی باعث شده که علی‌رغم فشارهای دشمنان و تحریم‌های اقتصادی بی‌سابقه وضعیت اقتصادی کشور در شرایط با ثبات و مناسبی قرار داشته باشد و اقتصاد کشور چندان متاثر از تحریم‌ها دچار اختلال نشود.

  وی با اشاره به اینکه استان کرمانشاه از نظر منابع آب و خاک از استان‌های نمونه است، خاطرنشان کرد: متوسط بارندگی استان کرمانشاه، دو برابر متوسط کشور و عمده خاک کشاورزی دشت‌های کرمانشاه از خاک‌های غنی و درجه یک کشور محسوب می شود.

  وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه کمبود منابع آب، اشتغال و ارتقای تولید از جمله چالش‌های اصلی در کشور است، اذعان کرد: توسعه گلخانه‌ها یکی از راهکارهای مهم برای رفع بخشی از این چالش ها است.

  وی اظهار داشت: کاهش ۱۰ برابری مصرف آب، اشتغال قابل توجه و تولید با کیفیت و مناسب محصولات کشاورزی در خارج از فصل و با قابلیت صادراتی و ارزآوری از مزایای توسعه گلخانه ها است.

  جانشین رییس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در استان کرمانشاه با اشاره به اینکه توسعه گلخانه در استان و کشور بسیار جای کار دارد و باید مورد توجه بیشتر قرار گیرد، خاطرنشان کرد: نباید نسبت به اهمیت توسعه گلخانه‌ها غفلت کنیم.

  حجتی تصریح کرد: مراقبت و حداقلی کردن تخریب منابع طبیعی و محیط زیست باید در طرح‌های توسعه به خصوص معدن باید مورد توجه باشد.با پیگیری‌های انجام شده، صادرات نخود که از محصولات شاخص استان‌های غربی بخصوص کرمانشاه است آزاد شده است.