• شماره خبر : 35847۲۷ ۹۸
 • تاریخ انتشار : سه شنبه, ۳ مهر
 • این صفحه را چاپ کن
 • نخستین مزرعه شناور جهان در هلند راه اندازی می شود

  شرکت هلندی بلادن (Beladon)، نخستین مزرعه شناور جهان را با ۴۰ راس گاو و تولید روزانه بیش از ۸۰۰ لیتر شیر، به زودی راه اندازی می کند.

  نخستین مزرعه شناور جهان

  با ۴۰ راس گاو؛

  نخستین مزرعه شناور جهان در هلند راه اندازی می شود

  شرکت هلندی بلادن (Beladon)، نخستین مزرعه شناور جهان را با ۴۰ راس گاو و تولید روزانه بیش از ۸۰۰ لیتر شیر، به زودی راه اندازی می کند.

  به گزارش بخش بین الملل پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا) به نقل از Business Insider، در این مزرعه شناور که در روتردام، شهر بندری بزرگ در جنوب هلند قرار دارد، ۴۰ راس گاو با تکنولوژی روز دنیا پرورش می یابد.

  خانم مینک وان وینگردن، یکی از اعضای اصلی و شرکای این پروژه، در این باره می گوید: به طور میانگین روزانه ۲۱۱ گالون شیر در این مزرعه شناور تولید خواهد شد.

  او ادامه می دهد: ممکن است اجرای این پروژه برای برخی از مردم غیرمنطقی و عجیب باشد، اما ما معتقدیم، برای اجرای پروژه های متعدد در سطح آب هنوز جای پیشرفت است و فضایی برای ایجاد تکنولوژی ها و فرصت های جدید وجود دارد.

  به گفته طراحان این پروژه، خوراک دام این مزرعه از پسماندهای کارخانجات روتردام تامین می شود.

  ایده این طرح در سفری کاری که خانم ون وینگردان و همسرش، در سال ۲۰۱۲ به نیویورک سیتی داشتند، آغاز شد. در طول سفر، توفان شنی در شهر و سیل در منهتن به راه افتاد که منجر به قطع برق بسیاری از ساکنان شد. در اثر توفان، ساکنان شهر برای تهیه موادغذایی تازه با مشکلاتی مواجه شدند و هزاران کامیون حمل موادغذایی در مسیر مانده بودند.

  در اثر این حادثه، شرکت هلندی بلادن تصمیم گرفت با ارائه راهکاری به شهرهایی که شرایط مشابه اینچینی دارند، کمک کند تا موادغذایی را در نزدیک محل زندگی مردم تولید کنند. به این ترتیب، در مواقع ضروری، ذخیره غذایی مناسب برای مردم وجود دارد.

  با تحقیقات انجام شده توسط این شرکت، طرح ایجاد یک مزرعه شناور و مقاوم در برابر توفان آغاز شد.

  همچنین، شرکت هلندی بلادن در نظر دارد، در یکی دیگر از شهرهای هلند نیز این طرح را اجرا کند. راه اندازی مزارع شناور برای طیور و گلخانه های کشاورزی عمودی نیز از دیگر برنامه این شرکت است.

  طراحان این پروژه علاقه مندند، طرح مزارع شناور را در کشورهای سنگاپور و چین نیز به اجرا دربیاورند.

  گفتنی است؛ شرکت هلندی بالدن در نظر دارد، تکنولوژی و دستگاه های مدرن این پروژه را به زودی بر سطح آب های روتردام در ۵۰ مایلی آمستردام نصب کند.

   


  کلید واژه ها:
  , ,