• شماره خبر : 34485۴ ۹۸
 • تاریخ انتشار : دوشنبه, ۱۸ تیر
 • این صفحه را چاپ کن
 • نقش تخم مرغ در پایان دادن به گرسنگی در جهان

  تخم مرغ داستان شگفت انگیزی برای گفتن دارد. افزایش محبوبیت آن در کشورهای توسعه یافته، محدودیت های کمتر مذهبی برای مصرف و غذای سالم و تغذیه کامل، نقش تولید این محصول را نمایان تر می کند.

  نقش تخم مرغ در جهان

  نقش تخم مرغ در پایان دادن به گرسنگی در جهان

  تخم مرغ داستان شگفت انگیزی برای گفتن دارد. افزایش محبوبیت آن در کشورهای توسعه یافته، محدودیت های کمتر مذهبی برای مصرف و غذای سالم و تغذیه کامل، نقش تولید این محصول را نمایان تر می کند.

  به گزارش بخش بین الملل پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا) به نقل از poultryworld، اما تاثیر تخم مرغ به همین جا ختم نمی شود و این محصول نقش مهمی در تغذیه کودکان گرسنه کشورهای در حال توسعه دارد.

  بنیاد بین المللی تخم مرغ طی دو سال گذشته با استفاده از مزارع فعالش در تولید این محصول، بیش از دو میلیون وعده غذایی برای مردمی که در فقر کامل در سوازیلند (کشوری در جنوب آفریقا) به سر می برند، تهیه کرده است و برنامه های بزرگی برای گسترش این اقدام در دست اجرا دارد.

  این بنیاد در سال ۲۰۱۴ توسط کمیسیون بین المللی تخم مرغ راه اندازی شد.

  فابیان دمیستر، یک محقق در زمینه تخم مرغ اخیرا روش های جدیدی را برای نگهداری تخم مرغ بدون نیاز به قرار دادن آن در فضای سرد ابداع کرده است.

  قرار است کارخانه تولید تخم مرغ ماشینی سانوو تجهیزات لازم گسترش این روش های جدید را تامین و آن را توسعه دهد.

  به گفته تیم لمبرت، رئیس بنیاد بین المللی تخم مرغ (IEC) دلیل گسترش چنین بنیادهایی کاملا مشخص است. تخم مرغ یک غذای کامل است که به مقابله با سوءتغذیه و فقر پروتئین کمک می کند.

  همچنین پروژه گسترش تولید این محصول کمک می کند تا موسسات خیریه گسترش یافته در جهان که با فقر مبارزه می کنند، بیشتر با تاثیر تخم مرغ به عنوان یک غذای کامل آشنا شوند.

  این پروژه در حال حاضر در سوازیلند و موزامبیک اجرا می شود و در حال گسترش یافتن به بخش های دیگر از جمله راه اندازی کسب و کارهای کوچک طیور یا آموزش پرورش مرغ به مردم این مناطق است.

  ممکن است گسترش چنین روشی، راهی طولانی برای دستیابی به اهداف بزرگ به نظر برسد، اما ثابت می کند تخم مرغ نقش بزرگی در سراسر جهان بازی می کند.