• شماره خبر : 44075۱۶ ۹۸
 • تاریخ انتشار : یکشنبه, ۷ مهر
 • این صفحه را چاپ کن
 • کانولا میلیاردها دلار به اقتصاد کانادا می‌افزاید.

  یک مطالعه منتشرشده در سال ۲۰۱۷ نشان داد که پرورش کلزا در کانادا هرساله ۲۶٫۷ میلیارد دلار به اقتصاد این کشور کمک می‌کند که از آن جمله می‌توان به ایجاد بیش از ۲۵۰ هزار شغل و ۱۱٫۲ میلیارد دلار دستمزد اشاره کرد.

  چرا کلزا برای همه کانادایی ها مهم است؟

   

  کانولا میلیاردها دلار به اقتصاد کانادا می‌افزاید.

   

   

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران ( اگنا ) ;  تقاضا برای کلزا هم­روند با افزایش آگاهی‌های جامعه جهانی درباره مزایای این محصول به‌عنوان منبع تغذیه‌ای باکیفیت برای سلامتی انسان و همچنین مواد اولیه سوخت‌های بیولوژیک رشد می‌کند.

  به همین دلیل برقراری و حفظ سیاست‌های عمومی که رشد این صنعت را تقویت می‌کند بسیار مهم است.

  کانولا در تولید یک‌چهارم از کل وجوه نقدی مزرعه سهم دارد و به دلیل سودآوری و تاب‌آوری محصول، سطح زیر کشت آن در حال افزایش است. انواع جدیدتر این محصول متحمل به علف‌کش‌ها، کم‌هزینه‌تر و کم‌خطرترند.

  صنعت فرآوری کانولا در کانادا دانه‌های برداشت‌شده را به روغن و غذا و سپس طیف گسترده‌ای از محصولات تبدیل می‌کند. ۱۴ کارخانه دانه‌خردکنی و پالایش کانولا در کانادا (در زیر نقشه‌برداری) ظرفیت خرد کردن حدود ۱۰ میلیون تن دانه کلزا را دارند و سالانه حدود ۳ میلیون تن روغن کلزا و ۴ میلیون تن کنجاله کلزا تولید می‌کنند.

  توضیح: ۴۳ هزار کشاورز تصمیم‌ساز، کلزا را در کانادا و بیشتر در استان­ های غربی آلبرتا، ساسکاچوان و مانیتوبا و همچنین بریتیش کلمبیا، انتاریو و کبک پرورش می‌دهند.

  گونه‌های جدید کانولا، مرزهایی که این محصول رشد می‌کند را برای پیشروی تحت‌فشار می‌گذارند.

  محصولات اصلی کلزا، روغن برای مصرف انسان و غذا برای دام است. روغن کانولا برای بهبود رنگ، طعم و ماندگاری آن تصفیه و بیشتر در طیف گسترده‌ای از محصولات غذایی مصرفی و تجاری پردازش می‌شود. یکی دیگر از فرازهای امیدبخش برای روغن کلزا، سوخت بیودیزل است. سایر کاربردهای نوظهور صنعتی روغن کلزا شامل پلاستیک‌های مجزا، چسب و درزگیرها است.

  کانادا بیش از ۹۰ درصد از کلزای خود را در قالب دانه، روغن یا وعده غذایی به ۵۰ بازار در سراسر جهان صادر می‌کند و میلیاردها دلار برای این کشور ارزآوری به همراه دارد. بزرگ‌ترین خریدار روغن و کنجاله کلزای کانادا ایالات‌متحده است که حدود ۵۲ درصد از صادرات نفت و ۶۹ درصد صادرات مواد غذایی در سال ۲۰۱۸ را شامل می‌شود.

  مهم ­ترین مقاصد صادراتی دانه خام کلزای کانادا نیز چین، ژاپن و مکزیک هستند.

  روابط تجاری خوب هدف تلاش­ های دسترسی ما به بازار است.