• شماره خبر : 34001۲۸ ۹۸
 • تاریخ انتشار : سه شنبه, ۲۲ خرداد
 • این صفحه را چاپ کن
 • هرمزگان : پایان طرح تب برفکی مرحله اول سال ۹۷ دراستان

  مدیر کل دامپزشکی استان هرمزگان گفت: بیش از 20 هزار رأس دام سبک و سنگین در استان هرمزگان علیه بیماری تب برفکی واکسینه شدند .

  مدیر کل دامپزشکی استان هرمزگان گفت: بیش از ۲۰ هزار رأس دام سبک و سنگین در استان هرمزگان علیه بیماری تب برفکی واکسینه شدند .

  به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان هرمزگان، دکتر محمد جانباز اظهارداشت: این طرح با اولویت دامهای عشایر و مناطق پرخطر از جمله مناطق مرزی ، دامداری های صنعتی، سنتی به صورت رایگان انجام شد.

  وی افزود: بیماری تب برفکی یک بیماری ویروسی مسری در دام ها می باشد که شیوع آن می تواند خسارات اقتصادی زیادی را باعث گردد، ایشان این بیماری را مهمترین بیماری واگیر دامی برشمرد .

  وی از پوشش ۱۰۰ درصدی این طرح در دام‌های سنگین خبر داد و افزود: این اداره کل با وجود مشکلات فراوان پیش رو از جمله کمبود نیروی انسانی، خودرو و عدم استقبال بخش خصوصی به دلیل تعرفه پایین و کمبود اعتبارات لازم در استان موفق به اتمام طرح واکسیناسیون علیه بیماری تب برفکی مرحله نخست در دام‌های سنگین این استان شد.

  دکتر جانباز همچنین افزود: دامداران محترم به منظور پیشگیری از این بیماری با اکیپهای فنی دامپزشکی همکاری نموده و نسبت به رعایت ضوابط بهداشتی و قرنطینه ای در دامداری خود اقدام نمایند و از هر گونه تردد بی مورد به دامداری ها خودداری نمایند .

  ایشان استمرار اجرای طرح های پیشگیری و کنترل بیماریها را مستلزم تامین نیرو و اعتبارات است .