• شماره خبر : 31717۷ ۹۸
 • تاریخ انتشار : دوشنبه, ۷ اسفند
 • این صفحه را چاپ کن
 • هنوز نرخ های خرید تضمینی از سوی شورای اقتصاد اعلام نشده است/ کشاورزان نگران خرید تضمینی محصولات‌شان نباشند

  معاون وزیر کشاورزی با اشاره به اینکه کمتر از یک ماه تا خرید تضمینی محصولات کشاورزی باقی مانده است، گفت: هنوز نرخ‌های خرید از سوی شورای اقتصاد تصویب و ابلاغ نشده که امیدواریم به زودی اعلام شود.

  توزیع گوشت

  معاون وزیر کشاورزی:

  هنوز نرخ های خرید تضمینی از سوی شورای اقتصاد اعلام نشده است/ کشاورزان نگران خرید تضمینی محصولات‌شان نباشند

  معاون وزیر کشاورزی با اشاره به اینکه کمتر از یک ماه تا خرید تضمینی محصولات کشاورزی باقی مانده است، گفت: هنوز نرخ‌های خرید از سوی شورای اقتصاد تصویب و ابلاغ نشده که امیدواریم به زودی اعلام شود.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا)، عبدالمهدی بخشنده اظهار کرد: خرید تضمینی محصولات کشاورزی در سال زراعی ۱۳۹۷ از ابتدای سال آینده آغاز می‌شود اما هنوز تکلیف نرخ‌هایی که باید توسط شورای اقتصاد تصویب و ابلاغ شود، مشخص نیست و همه چیز در انتظار این مصوبه معطل مانده است.

  وی افزود: به طور معمول دستورالعمل‌های خرید تضمینی محصولات کشاورزی و آیین‌نامه‌های مربوط به آن براساس مصوبه شورای اقتصاد تنظیم و به استان‌ها ابلاغ می‌شود، اما هنوز مصوبه‌ای از این شورا به وزارت جهاد کشاورزی ابلاغ نشده است و امیدواریم به زودی این کار انجام شود.

   

  خبری از اختلاف نظر نیست

  به گزارش ایسنا، معاون برنامه‌ریزی اقتصادی وزیر جهاد کشاورزی در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌که آیا اختلاف نظر وزیر جهاد کشاورزی با اعضای شورای اقتصاد در تصویب نرخ‌های پیشنهادی وزارت جهاد کشاورزی عامل تاخیر در این نرخ‌ها بوده است؟ ادامه داد: هر ساله وزارت جهاد کشاورزی نرخ‌های پیشنهادی خود را برای خرید تضمینی محصولات کشاورزی به شورای اقتصاد تقدیم می‌کند و هیچ سالی این نرخ‌ها عینا تصویب و ابلاغ نشده و هرساله با تاخیرهایی همراه بوده است، اما طبیعتا وزارت جهاد کشاورزی به عنوان متولی حمایت تولیدکنندگان بر نرخ‌های پیشنهادی خود اصرار داشته است.

  بخشنده با بیان این‌که انتظار داریم هرچه سریع‌تر نرخ‌های تضمینی محصولات کشاورزی تصویب و ابلاغ شود، تاکید کرد: کشاورزان و بهره‌برداران بخش کشاورزی به هیچ وجه نگران خرید تضمینی محصولات‌شان نباشند، چراکه وزارت جهاد کشاورزی براساس وظیفه قانونی خود به موقع محصولات کشاورزی مشخص شده در قانون را از کشاورزان خریداری می‌کند.