• شماره خبر : 41928۳۰ ۹۸
 • تاریخ انتشار : یکشنبه, ۱۶ تیر
 • این صفحه را چاپ کن
 • واردات افزودنی های صنعت خوراک دام با مشکل مواجه است

  مقداد جهانی مقدم متخصص تغذیه دام از گروه مشاورین پارسا اظهار کرد: این نمایشگاه یک عرصه برای این است که شرکت ها، واردکنندگان، تولید کنندگان و توزیع کنندگان محصولات خود را به بخش هدف صنعت که مشتریان محسوب می شوند، عرض کنند.

  متخصص تغذیه دام گروه مشاورین پارسا؛

  واردات افزودنی های صنعت خوراک دام با مشکل مواجه است

  مقداد جهانی مقدم متخصص تغذیه دام از گروه مشاورین پارسا در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا) اظهار کرد: این نمایشگاه یک عرصه برای این است که شرکت ها، واردکنندگان، تولید کنندگان و توزیع کنندگان محصولات خود را به بخش هدف صنعت که مشتریان محسوب می شوند، عرض کنند.

  وی افزود: امسال پنجمین دوره است. در دوره سوم و چهارم هم ما شرکت داشتیم. حضور شرکت ها بسیار پررنگ و گرم تر بود و من باب حضور شرکت ها انتظار ما برآورد نشده و بسیاری از شرکت‌ها حضور ندارند. امیدواریم حضور ما به صنعت و نمایشگاه کمک کند و ما بتوانیم از این فضا استفاده کنیم و با بخش های دیگر ارتباط بگیریم تا محصولاتمان را معرفی کنیم.

  جهانی مقدم در رابطه با وضعیت خوراک دام تصریح کرد: وضعیت خوراک دام به دو بخش نهاده ها و افزودنی های خوراکی مانند پودر چربی باز می گردد . شرایط نهاده های دامی دراواخر سال گذشته و امسال مطلوب نبود و در تامین نهاده‌ها مشکل داشتیم. از اوایل اردیبهشت شرایط بهتر شده و تهیه جو، ذرت و سویا راحت‌تر شده اما در بخش افزودنی ها هنوز مشکل داریم و بسیاری از وارد کننده ها نتوانستند تا کنون افزودنی ها را وارد کند. شرکت های دانش بنیان در این زمینه فعالیت هایی داشتند که نتایج مثبتی داشته اما پاسخگوی نیاز کلیه بازار نیست و بخش عمده‌ای از بازار با کمبود افزودنی مواجه است.

  وی افزود: نهاده ها هم در تامین دچار مشکل است معلوم نیست تا چه زمانی این روند و سهمیه‌بندی ادامه خواهد داشت و یا چه زمانی دوباره متلاطم خواهد شد.

  جهانی مقدم در ادامه تشریح کرد: در بخش نهاده های اولیه در کشور شرایط تولید را نداریم و میزان مصرفی فراتر از تولید است و ناچار به  واردات هستیم ما به عنوان تولید کننده و توزیع کننده خوراک توانایی و کمکی نمی توانیم بکنیم اما در زمینه افزودنی ها کارهایی انجام شده مانند پودر چربی و ترکیبات نیتروژن که شرکت های دانش بنیان محصولاتی تولید کردند و ما تلاش می‌کنیم توان خود را افزایش دهیم تا بخش بیشتری از نیاز بازار را تامین کنیم.