• شماره خبر : 32751۳۰ ۹۷
 • تاریخ انتشار : سه شنبه, ۲۸ فروردین
 • این صفحه را چاپ کن
 • واردکننده‌های نهاده‌های دامی به بهانه تغییر نرخ ارز حق افزایش قیمت ندارند

  وزیر جهاد کشاورزی گفت: وارکنندگان نمی‌توانند به بهانه بالا رفتن نرخ ارز، قیمت نهاده‌ها را افزایش دهند.

  واردکننده‌های نهاده‌های دامی

   

  وزیر جهاد کشاورزی:

  واردکننده‌های نهاده‌های دامی به بهانه تغییر نرخ ارز حق افزایش قیمت ندارند

  وزیر جهاد کشاورزی گفت: وارکنندگان نمی‌توانند به بهانه بالا رفتن نرخ ارز، قیمت نهاده‌ها را افزایش دهند.

  به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا)، محمود حجتی در آیین تکریم از حسن رکنی، معاون امور دام وزارت جهاد با اشاره به افزایش نرخ ارز و ابهامات به وجود آمده در زمینه واردات نهاده‌ها گفت: با توجه به حساسیتی که مسئولان عالیرتبه مملکت درباره قیمت تمام شده محصولات و کالاهای اساسی دارند، تدبیری اندیشیده شده تا کالاهای اساسی مانند نهاده ها از افزایش نرخ ارز متاثر نشود.

  وی با بیان اینکه فشارهای دیگری نیز در زمینه تامین نهاده ها وجود دارد، گفت: قیمت جهانی کنجاله سویا، دانه های روغنی و ذرت در بازارهای جهانی و همچنین قیمت تمام شده محصول نهایی به صورت طبیعی در حال افزایش است، اگر بالا رفتن نرخ ارز نیز بر قیمت نهاده ها تاثیر می‌گذاشت، ممکن بود مشکلات جدی در فرآیند تولید ایجاد شود.

  وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: از این رو تصمیم گرفته شد روشی را دنبال کنیم که تضمین عملیاتی و اجرایی داشته باشد.

  وارکنندگان کالا تحت تاثیر افزایش نرخ ارز قرار نمی گیرند

  حجتی با اشاره به نگرانی وارکنندگان نهاده‌ها گفت: بعد از بحث های طولانی در جلسات دولت قرار شد این مسئله در بانک مرکزی و سازمان برنامه و بودجه به صورت درون سازمانی بررسی شود و واردکنندگان کالاها تحت تاثیر افزایش نرخ ارز قرار نگیرند.

  او با بیان اینکه وارکنندگان نمی‌توانند بگویند باید ببینند نرخ ارز چه می‌شود تا محصول خود را گران‌تر بفروشد، اظهار کرد: ممکن است با توجه به افزایش جهانی قیمت و هزینه‌های تولید، قیمت نهاده‌ها افزایش یابد، ولی با افزایش نرخ ارز، قیمت نهاده‌ها گرانتر نخواهد شد.

  گفتنی است؛ در این مراسم که با حضور وزیر جهاد کشاورزی، معاونت امور برنامه ریزی و اقتصادی وزیر جهاد و جمعی از نماینده‌های اتحادیه‌های دام و خوراک دام در وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد، با تقدیر از تلاش‌های حسن رکنی، مرتضی رضایی به عنوان معاون جدید امور دام وزارت جهاد کشاورزی معرفی شد.