- پايگاه اطلاع رساني كشاورزي ايران - http://agna.ir -

وزارت کشاورزی از ترابری ارتش و سپاه کمک بگیرد/ گله ها بجای دان، خودخوری می کنند

وزارت کشاورزی

پیشنهاد مرغدار پیش کسوت مازندرانی برای حمل نهاده:

وزارت کشاورزی از ترابری ارتش و سپاه کمک بگیرد/ گله ها بجای دان، خودخوری می کنند

مرغدار پیش کسوت مازندرانی [1]، با اشاره به اعتصاب کامیونداران [1] در بنادر، از وزارت جهاد کشاورزی [1] خواست برای ارسال محموله نهاده های دام و طیور به واحدهای پرورش، در شرایط کنونی از ترابری ارتش و سپاه کمک بگیرد.

رحمان یزدان مهر [1]، در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران(اگنا) [1]، تصریح کرد: انبار واحدهای پرورش از نهاده و خوراک خالی شده است و گله ها به دان، یا خودخوری می کنند یا همدیگر را می خورند.

وی افزود: در همه جای دنیا مرسوم است زمانی که یک بخشی از کشور دچار بحران و یا مشکلی شود از امکانات ارتش برای جبران و کمک مقطعی استفاده می کنند.

این مرغدار پیش کسوت ادامه داد: در وضعیت کنونی، صنعت دام و طیور کشور دچار بحران شده است و دولت باید از امکانات سایر بخش ها به ویژه نیروی انتظامی و سپاه برای کنترل بحران بهره ببرد تا شرایط کمی به حالت عادی بازگردد.

یزدان مهر با اشاره به پیشنهاد برخی دلالان نهاده [1] مبنی بر افزایش بیش از ۱۰ برابری کرایه حمل به مرغداران، گفت: اگر دولت فکری به حال ما نکند چاره ای جز پذیرفتن این پیشنهادهای غیر منطقی نداریم.

وی تصریح کرد: یا باید افزایش قیمت های ناعادلانه و حتی ظالمانه را بپذیریم و گله ها را از گرسنگی نجات دهیم یا اینکه شاهد نابودی سرمایه های مان باشیم.

این مرغدار ساروی افزود: این در حالی است قیمت نهاده هایی مانند ذرت هم با افزایش قیمت مواجه شده و در بازار به کیلوگرمی ۱۷۰۰ تومان رسیده است.

به گفته وی و با حساب سرانگشتی، قیمت هر کیلوگرم ذرت با محاسبه کرایه حمل، به بیش از ۲۰۰۰ تومان می رسد و تولید مرغ دیگر توجیه اقتصادی نخواهد داشت.

[2] [3] [4]