• شماره خبر : 44667۳۰ ۹۸
 • تاریخ انتشار : یکشنبه, ۱۲ آبان
 • این صفحه را چاپ کن
 • پنج میلیارد تومان اعتبار برای تأمین زیر ساخت‌های پنج شهرک کشاورزی

  عضو هیئت مدیره شرکت شهرک‌های کشاورزی گفت: پنج میلیارد تومان اعتبار برای تأمین زیر ساخت‌های پنج شهرک کشاورزی خراسان‌جنوبی در نظر گرفته شده است.

  عضو هیئت مدیره شرکت شهرک‌های کشاورزی خبر داد:

   

  پنج میلیارد تومان اعتبار برای تأمین زیر ساخت‌های پنج شهرک کشاورزی

  عضو هیئت مدیره شرکت شهرک‌های کشاورزی گفت: پنج میلیارد تومان اعتبار برای تأمین زیر ساخت‌های پنج شهرک کشاورزی خراسان‌جنوبی در نظر گرفته شده است.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران ( اگنا ) ; به نقل ازمهر، جعفر علیپور شنبه شب در ستاد گلخانه‌های خراسان‌جنوبی اظهارکرد: اعتبار ۱.۵ میلیارد تومان برای تأمین آب شهرک گلخانه‌ای دشت نقودشکی بیرجند در نظر گرفته می‌شود که امیدواریم با این اقدامات روندکار برای پروژه‌های گلخانه‌ای سرعت‌گیرد.

  عضو هیأت مدیره شرکت شهرک‌های کشاورزی بیان‌کرد: همچنین برای پنج شرکت گلخانه‌ای خراسان‌جنوبی چهار میلیارد تومان در زمینه ایجاد زیر ساخت‌هایی چون آب، برق و گاز در نظر گرفته شده است.

  علیپور ادامه‌داد: در راستای توسعه و رونق اشتغال در خراسان‌جنوبی شرکت شهرک‌های کشاورزی آماده همکاری در راستای تفاهم نامه‌های مرتبط با کشت گلخانه‌ای در این منطقه است و تاکنون نیز اینگونه بوده است.

  وی افزود: سهام شرکت شهرک های کشاورزی دولتی است و لذا دنبال سود نیستیم و این زیرساخت‌ها به قیمت تمام شده یا کمتر عرضه می‌شود.

  عضو هیأت مدیره شرکت شهرک‌های کشاورزی گفت: در خراسان‌جنوبی برای هشت هزار هکتار گلخانه امکان سنجی صورت گرفته است و از این بین هزار هکتار انتخاب شده است.

  علیپور اظهارکرد: عمده فعالیت‌های شهرک های گلخانه ای به سمت تکمیل زنجیره با نگاه صادرات محوری است که در این زمینه می‌توان به همسایگان شمالی چون روسیه به عنوان یکی از بازارهای صادراتی توجه کرد.

  وی با اشاره به کشت یک هزار هکتار کشت گلخانه‌ای در استان خراسان‌جنوبی، یادآور شد: اگر استان تعهدات خود را شروع و به ارائه گزارش عملکرد بپردازد، ما حسب دستورات در راستای خودکفایی و ارزآوری محصولات در قالب تفاهم‌نامه، برنامه‌ها را عملیاتی و اجرایی می‌کنیم.