• شماره خبر : 32758۳۰ ۹۷
 • تاریخ انتشار : سه شنبه, ۲۸ فروردین
 • این صفحه را چاپ کن
 • آغاز پرداخت پول گندمکاران از ۲ روز آینده

  معاون وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به خریداری بیش از 40 هزار تن گندم از کشاورزان به صورت علی الحساب و با نرخ سال زراعی گذشته گفت: از یکی، دو روز آینده پول کشاورزان را پرداخت می کنیم تا تولیدکنندگان متضرر نشوند.  

  تسهیلات کشاورزان

  معاون وزیر جهاد کشاورزی خبر داد:

  آغاز پرداخت پول گندمکاران از ۲ روز آینده

  معاون وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به خریداری بیش از ۴۰ هزار تن گندم از کشاورزان به صورت علی الحساب و با نرخ سال زراعی گذشته گفت: از یکی، دو روز آینده پول کشاورزان را پرداخت می کنیم تا تولیدکنندگان متضرر نشوند.

  به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا)، عبدالمهدی بخشندهروز دوشنبه در حاشیه آیین تقدیر از حسن رکنی معاون سابق وزیر جهادکشاورزی در معاونت امور دام، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با تک نرخی شدن ارز، به پیشنهاد وزیر جهاد، تصویب مجموعه دولت و شخص رئیس جمهور تصمیم گرفته شد تامین نهاده های موردنیاز بخش کشاورزی مانند ذرت، کنجاله سویا و سایر نهاده های تولید از افزایش نرخ ارز متاثر نشود تا قیمت تمام شده کالا و خدمات این بخش بالا نرود.

  وی افزود: قرار شد واردکنندگان بخش کشاورزی با دلار ۴۲۰۰ تومان نهاده ها را وارد کنند، اما با تمهیدات اندیشیده شده توسط دولت، بلافاصله ۴۰۰تومان مابه التفاوت به آنها بازگردانده خواهد شد.

  معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزارت جهادکشاورزی ادامه داد: بنابراین قیمت نهاده های دامی افزایش نخواهد یافت.

   

  بررسی یارانه ارزی واردات سم و کود 

  بخشنده با بیان اینکه عمده واردات بخش دام و طیور ذرت، کنجاله سویا و جو است، درباره سایر اقلام نیز گفت: برای کود و سم و سایر اقلام اگر بتوانیم با همین تمهیدات دولت که به بخش کشاورزی کمک کرده است، واردات انجام دهیم، قیمت تمام شده تولید کماکان تغییری نخواهد کرد.

   

  نرخ خرید تضمینی محصولات کشاورزی با تصویب شورای اقتصاد قابلیت اجرایی دارد

  معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزارت جهادکشاورزی درباره نرخ خرید تضمینی گندم نیز گفت: نرخ خرید تضمینی گندم با هر قیمتی باید به تصویب شورای اقتصاد برسد.

  وی ادامه داد: متاسفانه مدتی است شورای اقتصاد تشکیل نشده و وزارت جهادکشاورزی در حال پیگیری موضوع نرخ تضمینی خرید گندم و سایر محصولات کشاورزی از این شوراست.

  او اظهار کرد: از ابتدای فصل برداشت بیش از ۴۰ هزار تن گندم از کشاورزان به صورت علی الحساب و با نرخ سال گذشته خریداری شده است.

  بخشنده افزود: سرعت خرید تضمینی گندم در اردیبهشت و خردادماه افزایش می‌یابد.

  وی ادامه داد: از یکی، دو روز آینده پول کشاورزان را پرداخت می کنیم تا تولیدکنندگان متضرر نشوند.

  وی تصریح کرد: در زمینه برنج و برخی محصولات دیگر در حال بررسی جزئیات هستیم.