• شماره خبر : 21792۳۱ ۹۸
 • تاریخ انتشار : پنج شنبه, ۲۸ بهمن
 • این صفحه را چاپ کن
 • پیشگیری از سقوط مرغداران

  درخواست حمایت امیر سیدی از جناب مهندس حسن زاده، جناب دکتر کمالی و اعضای هیئت مدیره اتحادیه مرکزی برای پیشگیری از سقوط صنعت مرغداری و حمایت از فعالان در این عرصه به شرح زیر است...

  نامه امیر سیدی:

  پیشگیری از سقوط مرغداران

  درخواست حمایت امیر سیدی از جناب مهندس حسن زاده، جناب دکتر کمالی و اعضای هیئت مدیره اتحادیه مرکزی برای پیشگیری از سقوط صنعت مرغداری و حمایت از فعالان در این عرصه به شرح زیر است…

  امیر سیدی

  با عرض سلام به جناب مهندس حسن زاده، جناب دکتر کمالی و اعضای هیئت مدیره اتحادیه مرکزی

  در حال حاضر شما با زعمای صنعت مرغداری و وضعیت مرغداران گوشتی اشراف دارید، از موضع گیری معاونت امور دام و طیور و دیگر سازمان‌ها و تشکیلات هم مطلع بوده و تنها گزینه مطرح، کارآمد و موجه از نظر وزارت اتحادیه مرغداران گوشتی است.

  شما بزرگواران در سنی هستید که نیاز به دعا و ثنا گویی داشته و چشم به تعریف و تمجید رؤسا ندارید
  زیرا به همه افتخارات خود نائل شده‌اید و افتخارات فعلی شما را اقناع نمی‌کند. با توجه به اشراف کامل شما به اوضاع و روابط شما با مسئولین متولی، بیایید این مرغداران فلک زده را نجات داده و توجهی هم به جلب رضایت بالادستی ها نکنید.

  اقداماتی که میتوانید به مرحله اجرا بگذارید و با اهداف رؤسا نیز مغایر نیست بدین شرح است: ابتدا قیمت مرغ زنده را با توجه به قیمت‌های جوجه، دان و سوخت مصرفی کارشناسی کنید و به تمام اتحادیه ها و انجمنها و قیمت گذاران فعلی اعلام کرده و سپس قیمت مرغ پرکنده را با احتساب افت ۲۵ درصد و هزینه بسته بندی محاسبه و قیمت گذاری کنید و به اتحادیه و انجمن مرغ و ماهی و میادین فروش اعلام کنید. همچنین افراد خوش نام و حساب مورد قبول را معرفی فرمایید، البته به مرغداران هم اعلام کنید که از قیمت‌های شما تبعیت کنند.

  قیمت گذاری را به روشی اعمال کنید که همه دست اندر کاران صنعت از صفر تا صد منفعت معقول ببرند تا کسی مجبور به کلاه برداری نشود. یقینا چنانچه مرغداران از حمایت شما برخوردار باشند از قیمت شما تبعیت کرده و با تشکیلات شما همکاری خواهند کرد، به اذن شما از بارگیری مرغ ممانعت خواهند کرد. در نتیجه با اهرم‌های قانونی خود از جوجه‌ریزی بی رویه جلو گیری کرده و از فعالیت افراد بی پروانه جلو گیری کنید.

  در رابطه با توافق قیمت جوجه یک روزه وارد معاهده و قرار داد شده و چنانچه به توافق نرسیدید، مرغداران به اذن شما جوجه ریزی نخواهند کرد. چنانچه شما از حمایت مرغداران برخوردار شوید با اقتدار می‌توانید از اجرای تصمیمات غلط متولیان جلوگیری کرده و دولتیان هم از آینده تولید و تامین پروتئین در سفره مردم مطمئن خواهند شد.

  در حال حاضر مناسب ترین گزینه برای ایجاد تشکیل قوی، اتحادیه است. به دلیل اینکه دارای سابقه و مسلط بکار بوده و توانایی همراهی در رسیدن به این اهداف را داشته، با این حال مدیریت ضعیف اعمال می‌شود، وضعیت فعلی اتحادیه مشابه قطاری است که سرنوشت هزار تن در اختیار این قطار است. اگر راننده ماهری نداشته باشد احتمال سقوط در دره وجود دارد، فراموش نفرمائید که قدرت شما به حمایت مرغداران و اهرم‌های موجود بوده و از این توانمندی نهایت استفاده را در جهت احقاق حقوق مرغداران مظلوم بکار گرفته شود. اگر دیر اقدام کرده و اجازه بدهید که قیمت شکنان بازار فروش مرغ را دچار حرج ومرج و چوب زنی کنند. شاید دیگر نتوان از سقوط مرغداران جلو گیری کرد.