• شماره خبر : 46264۳۰ ۹۸
 • تاریخ انتشار : سه شنبه, ۱ بهمن
 • این صفحه را چاپ کن
 • پیش بینی ۴ روند برای بهبود شرایط کشاورزان در سال ۲۰۲۰

  پرورش دهندگان در کشور های مختلف همچون کانادا ( کشور زادگاه نویسنده گزارش) و در سراسر جهان با چالش ها در سال 2019 روبرو بوده اند، که می توان به جنگ های تجاری ، کمبود نیروی کار و شرایط آب و هوایی نامناسب اشار ه کرد.

  اخبار بین المللی :

  پیش بینی ۴ روند برای بهبود شرایط کشاورزان در سال ۲۰۲۰

  پرورش دهندگان در کشور های مختلف همچون کانادا ( کشور زادگاه نویسنده گزارش) و در سراسر جهان با چالش ها در سال ۲۰۱۹ روبرو بوده اند، که می توان به جنگ های تجاری ، کمبود نیروی کار و شرایط آب و هوایی نامناسب اشار ه کرد.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران ( اگنا ) ؛ به نقل از ، «فیوچر فارمینگ»، به گفته ود بارنرز، مدیر عامل و بنیانگذار شرکت فارمر ادج و نویسنده این گزارش، جنگ های تجاری ، کمبود نیروی کار و شرایط آب و هوای غیر قابل پیش بینی واقعاً صبر و تعهد ما را در صنعت کشاورزی آزمایش کرد. من امیدوارم آینده درخشان برای کشاورزان در سال ۲۰۲۰ وجود داشته باشد ، معتقدم که این ۴ روند کمک خواهد کرد تا سال ۲۰۲۰ یک سال خوب برای کشاورزان در سراسر جهان رقم بخورد.

  ۱: هوش مصنوعی

  هوش مصنوعی در صدر این لیست برای سال ۲۰۲۰ قرار دارد. به طوری که  می توان به مدلهای پیش بینی شده ویژه که مرحله دقیق محصولات کشاورزی را شناسایی می کند تا ماشین های مزرعه که به طور مستقل تصمیم می گیرند، اشاره کرد و خواهیم دید که بیشتر تولید کنندگان به استفاده از این فناوری در مزرعه خود اعتماد خواهند کرد.

  در حال حاضر ، تولید کنندگان داده های زیادی درا ختیار دارند که می توانند از آنها استفاده کنند ، اما اگر مجبور باشند آن داده ها را برای برنامه ریزی تجهیزات مزرعه تفسیر وبر اساس آن عمل کنند – آیا ما واقعاً می توانیم آن را فناوری “هوشمند” بنامیم؟ به نظر می رسد که باید در سال ۲۰۲۰ ، به دنبال ماشین آلات باشیم تا با استفاده از مدلهای پیش بینی کننده مستقل و به طور فزاینده دقیق ، بتوانیم کارایی را به حداکثر و آسیب ها را به حداقل برسانیم
  ۲: پیش بینی شرایط آب و هوا

  پیش بینی وضعیت آب و هوا در سال ۲۰۲۰ بیشتر به اطلاعات خاص سایت از ایستگاه های آب و هوایی در مزرعه متکی خواهد بود ، که می تواند تغییرات جزیی در شرایط مزرعه را به صورت منطقه به منطقه شناسایی کند. در سال ۲۰۲۰ ، کشاورزان کمتر از ایستگاه های محلی یا منطقه ای استفاده می کند بلکه بیشتر به داده های هواشناسی و مستقیم از مزارع خود اعتماد خواهند کرد.

  ۳: افزایش وام و بیمه محصولات

  هنگامی که وام دهندگان از تصاویر ماهواره ای و داده های میدانی برای تصمیم گیری در مورد وام بهره می برند ، بیمه محصولات زراعی آسان تر و گسترده تر انجام می شوند.  به طوری که محصولات جدید بیمه داده محور می تواند به دگرگونی در بازارهای نوظهور مانند برزیل ، که امروزه بیمه کمی در زمینه محصولات دارند و یا اصلا ندارند، کمک می کند.

  ۴: بازیکنان جدید غیر منتظره

  در سال ۲۰۲۰ ، یک شرکت فناوری با نام ” Amazon of Agriculture ” ایجا دمی شود که قابلیت ردیابی پلت فرمهایی با استفاده از بلاک چین را خواهد داشت . پرورش دهندگان ، به ویژه در آمریکای شمالی ، شاهد ظهور نسل جدیدی از مصرف کننده هایی هستند که تمایل دارند بتوانند غذای خود را از منبع ردیابی کنند. در سال ۲۰۲۰ شاهد رشد بیشتر تولید کنندگانی هستیم که در زنجیره ارزش  بیشتر از داده ها در این زمینه استفاده می کنند.

  درست کن. داده ها. کار کن (Make. Data. Work) ، این شعار سال ۲۰۲۰ است. به طوریکه پرورش دهندگانی  که  بتوانند داده های خود را استخراج کنند و به کار گیرند ،در رقابت محلی یا جهانی ، شانس بیشتری برای موفقیت در سال ۲۰۲۰ و بعد از آن  را خواهند داشت.