- پايگاه اطلاع رساني كشاورزي ايران - http://agna.ir -

چهارمحال و بختیاری:۷۰ درصد حملات بیوتروریستی منشاء دامی دارند

جلسه کارگروه حفاظت فیزیکی و پدافند غیرعامل دفتر مرکزی حراست سازمان دامپزشکی [1] کشور با حضور مهندس چوپانی معاون اجرایی دفتر مرکزی حراست سازمان، مهندس جعفری رئیس اداره حفاظت فیریکی و امور ایمنی سازمان دامپزشکی کشور و مسئولین حراست استان های متعلق به این کارگروه در سالن حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران [1] (اگنا) به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان چهارمحال و بختیاری [1]، مدیرکل دامپزشکی استان در این جلسه ضمن عرض خوشامد گویی شمایی کلی از جمعیت دام و طیور [1] و آبزیان استان را اظهار داشت و گفت: در سال ۹۳ بیماری vhs موجب خسارات اقتصادی به استان شد و تولید از ۲۰ هزار تن به ۸ هزار تن کاهش یافت که با اقدامات صورت گرفته در حال حاضر تولید استان به ۲۴ هزار تن رسیده است.

«دکتر عبدالمحمد نجاتی» گفت: وقتی تولید در کشور نباشد موجبات نارضایتی مردم و مشکلات اجتماعی می شود.

دکتر نجاتی گفت: با معدوم سازی و آنجام آزمایشات از مزارع پرورش ماهی استان ماده ضدعفونی غیر مجاز (مالاشیت گرین) حذف شده و ماهی استان تا ۹۸٫۵% سالم سازی شود.

وی گفت: جنگ در کشور ها دیگر نظامی نیست ، بلکه بیوتروریستی است و ۷۰% بیوتروریست ها نیز منشاء دامی دارند و از ویروس ها و باکتری ها برای تضعیف جوامع استفاده می کنند.

دکتر نجاتی همچنین گفت: وظایف دامپزشکی صرفاً بهداشتی نیست و بر روی اقتصاد جامعه نیز تاثیر می گذارد.

وی گفت: برای اولین بار در سطح کشور ۱۲ نفر دکتر در مزارع پرورش ماهی استان بکارگیری شدند تا نظارت های دامپزشکی بهتر از قبل شود و محصولات تولیدی سالم به دست مصرف کنندگان برسد.

این مقام مسئول گفت: وظایف حراست ها سنگین است و از جهاتی باید مشاور مدیر باشند و ترتیبی اتخاذ نماید که موجبات رضایتمندی مردم حاصل شود.

در ادامه جلسه نیز مهندس چوپانی معاون اجرایی دفتر مرکزی حراست سازمان دامپزشکی کشور گفت: ۵ کارگروه در کشور فعالیت های خود را مکتوب می نمایند و از طریق این کارگروه ها مسایل و مشکلات و پیشنهادات جمع آوری و به دفتر مرکزی سازمان جهت رفع مسایل ارسال می شود.

مهندس چوپانی گفت: در بحث پدافند غیرعامل هوشیاری بیشتری می طلبد و باید با ایجاد رابطین حراست در شهرستان ها تهدیدات پدافند غیرعامل را شناسایی و برطرف نمود.

وی گفت: فعالیت ها باید هدفمند و جهت دار باشد و کارهایی که موجب نارضایتی مردم می شود اجتناب کرد.

[2] [3] [4]