• شماره خبر : 41119۲۴ ۹۸
 • تاریخ انتشار : دوشنبه, ۱۳ خرداد
 • این صفحه را چاپ کن
 • چین به کشاورزان آمریکایی هشدار داد

  معاون وزیر کشاورزی و امور روستایی چین به کشاورزان آمریکایی هشدار داد که به دلیل جنگ تعرفه های آمریکا بازار چین را از دست خواهند داد.

  معاون وزیر کشاورزی و امور روستایی چین به کشاورزان آمریکایی هشدار داد که به دلیل جنگ تعرفه های آمریکا بازار چین را از دست خواهند داد.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا) به نقل از ایرنا، “هان جون” روز دوشنبه در اظهاراتی که خبرگزاری شینهوا چین از او نقل کرده است، خاطر نشان کرد که ما می‌توانیم برای صادرات محصولات کشاورزی خود به دیگر کشورهای جهان راهی پیدا کنیم اما وضعیت برای کشاورزان آمریکایی سخت خواهد شد.

  او تصریح کرد که چین به غیر از بازار آمریکا می‌تواند صادرات کشاورزی به بازارهای دیگر جهان داشه باشد. اما اگر جنگ تعرفه‌ها و درگیری تجاری به این شکل ادامه داشته باشد، این کشاورزان آمریکایی هستند که زیان می‌بینند و بازار چین را از دست می‌دهند.

  وی این اظهارات را در زمانی بیان کرد که چین ۶۰ میلیارد دلار کالای آمریکایی را از ابتدای ماه جاری میلادی تحت تعرفه‌های سنگین‌تری قرار داده است و برخی از محصولات کشاورزی آمریکا باید از سد این تعرفه‌ها برای ورود به بازار چین عبور کند.

  “هان ” در این مصاحبه به آمریکا هشدار داد که اگر همه تعرفه‌هایی را که علیه چین در نظر گرفته است، لغو نکند، تبادلات کشاورزی دو کشور زیان سنگینی خواهد دید و موضوع این تبادلات و تعاملات تجاری در عرصه کشاورزی میان دو طرف از جمله بحث دانه‌های روغنی هرگز به حال عادی باز نخواهد گشت.

  معاون وزیر کشاورزی چین گفت که اگر کشاورزان آمریکایی بازار چین را از دست بدهند، دیگر به آسانی قادر به ورود به این بازار نخواهند بود.

  او افزود که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا می‌گوید که با درامد از ناحیه تعرفه‌ها خسارت کشاورزان آمریکایی را پرداخت می‌کند اما این درامد برای رفع این خسارت کافی نخواهد بود.
  چین یکی از خریداران بزرگ دانه‌های روغنی از آمرکا است. این کشور نزدیک به ۳۳ میلیون تن از این فراورده را در سال ۲۰۱۸ میلادی از آمریکا وارد کرد کشورهای فراوانی به گفته هان هستن

  د که می‌خواهند به بازار بزرگ کشاورزی چین راه پیدا کنند.