• شماره خبر : 36628۴ ۹۸
 • تاریخ انتشار : یکشنبه, ۲۰ آبان
 • این صفحه را چاپ کن
 • چین سویای آمریکای جنوبی را جایگزین ایالات متحده می کند/ افزایش ۲ میلیون هکتاری کشت سویا در برزیل

  براساس گزارش ها، گروه دولتی ذخایر سبز چین که با نام Sinograin شناخته می شود، قراردادهایی را با 4 شرکت بزرگ خارجی برای واردات سویا از آمریکای جنوبی امضا کرده است.

  کشت سویا

  چین سویای آمریکای جنوبی را جایگزین ایالات متحده می کند/ افزایش ۲ میلیون هکتاری کشت سویا در برزیل

  براساس گزارش ها، گروه دولتی ذخایر سبز چین که با نام Sinograin شناخته می شود، قراردادهایی را با ۴ شرکت بزرگ خارجی برای واردات سویا از آمریکای جنوبی امضا کرده است.

  به گزارش بخش بین الملل پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا) به نقل از Wattagnet ، گروه Sinograin قراردادها و تفاهم نامه های همکاری با شرکت های U.S.-based Cargill Inc.، ADM و Bunge Ltd و همچنین با دو شرکت Louis Dreyfus فرانسه و Marubeni Corp ژاپن به امضا رسانده است.

  لو ژودونگ، معاون مدیر کل Sinograin، در گزارشی اعلام کرد، در پی چالش های تجاری به وجود آمده میان امریکا و چین، این گروه به دنبال ایجاد شرایط جدید در تجارت بین الملل است.

  گروه Sinograin قصد دارد منابع واردات سویا را افزایش و معاملاتش را با کشورهای امریکای جنوبی شامل برزیل، آرژانتین و اروگوئه گسترش دهد.

  امریکا در گذشته بزرگترین صادرکننده سویا به چین بود و برزیل و آرژانتین در رتبه های بعدی صادرات به این کشور قرار داشتند، اما چالش های تجاری، برزیل را در جایگاه مناسبی برای صادرات این محصول به چین قرار داد.

  براساس گزارش ها، در نتیجه افزایش تقاضا، برزیل زمین های بیشتری را به کشت سویا اختصاص داده است. وسعت مزارع سویا در این کشور در دو سال گذشته ۲ میلیون هکتار گسترش یافته است.

  سال گذشته چین  ۲۰٫۳ میلیارد دلار برای واردات ۵۳٫۸ میلیون تن سویا از برزیل پرداخت، این در حالی است که میزان واردات این کشور در سال ۲۰۱۲، ۲۲٫۸ تن بود.

  در ماه آگوست، وزیر کشاورزی آرژانتین اعلام کرد که میزان قابل توجهی سویا، پس از برداشت این محصول در ماه می، به چین صادر می کند.

  در این میان آرژانتین به دلیل خشکسالی ذخایر کمتری برای تامین سویای چین دارد. با این حال، انتظار می رود کشاورزان در فصل زراعی جدید، برای پاسخگویی به نیاز چین تولید را افزایش دهند.

  گفتنی است، چین و ایالات متحده بخش عمده ای از سال ۲۰۱۸ را با کشمکش های تجاری سپری کردند. در ماه آوریل، چین تعرفه ۲۵ درصدی به ارزش ۵۰ میلیارد دلار بر بسیاری از محصولات کشاورزی امریکا مانند سویا وضع کرد.