• شماره خبر : 36496۲۷ ۹۸
 • تاریخ انتشار : چهارشنبه, ۹ آبان
 • این صفحه را چاپ کن
 • چین میزان پروتئین در جیره غذایی دام و طیور را کاهش می دهد/صرفه جویی سالانه ۱۱ میلیون تن مصرف کنجاله سویا

  وزارت کشاورزی چین اعلام کرد؛ چین با وضع استانداردهای جدید در جیره غذایی دام و طیور، مصرف سالانه کنجاله سویا را 11 میلیون تن و سویا را 14 میلیون تن کاهش می دهد.

  جیره غذایی دام و طیور

  استانداردهای جدید چین برای مقابله با تعرفه های آمریکا؛

  چین میزان پروتئین در جیره غذایی دام و طیور را کاهش می دهد/صرفه جویی سالانه ۱۱ میلیون تن مصرف کنجاله سویا

  وزارت کشاورزی چین اعلام کرد؛ چین با وضع استانداردهای جدید در جیره غذایی دام و طیور، مصرف سالانه کنجاله سویا را ۱۱ میلیون تن و سویا را ۱۴ میلیون تن کاهش می دهد.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا) به نقل از thepoultrysite، چین که پیش از این در این فصل بیشترین میزان سویا، به عنوان یک منبع پروتئینی مهم در خوراک دام، را از ایالات متحده وارد می کرد، در پی وضع تعرفه های سنگین و چالش های تجاری میان این دو کشور، به دنبال ارائه راهکارهایی جدید است.

  انجمن خوراک چین، استانداردهای جدیدی را برای خوراک دام و طیور وضع کرده است که براساس آن، سطح پروتئین در خوراک خوک ۱٫۵ درصد و طیور یک درصد کاهش پیدا می کند.

  با این وجود، جدول زمانی مشخصی برای اثرگذاری استانداردهای جدید ارائه نشده است.

  چین، بزرگترین مصرف کننده دانه های روغنی در جهان، به دنبال ارائه راه حل هایی مانند استفاده از پروتئین های جایگزین و کاهش سطح مصرف آنها،  برای مقابله با تعرفه های آمریکاست.

  گفتنی است؛ پکن برای مقابله با وضع تعرفه بر محصولات چینی از سوی آمریکا، تعرفه ۲۵ درصدی به ارزش ۳۴ میلیارد دلار بر برخی محصولات آمریکا مانند سویا وضع کرد.