• شماره خبر : 36375۲۹ ۹۸
 • تاریخ انتشار : چهارشنبه, ۲ آبان
 • این صفحه را چاپ کن
 • چین واردات کلزا از هند را از سر می گیرد

  با توجه به چالش های تجاری اخیر میان چین و آمریکا، دولت چین برای تامین مواد اولیه خوراک دام و طیور، واردات دانه کلزا از هند را از سر می گیرد.

  واردات کلزا

  پس از چالش های اخیر اقتصادی میان چین و امریکا؛

  چین واردات کلزا از هند را از سر می گیرد

  با توجه به چالش های تجاری اخیر میان چین و آمریکا، دولت چین برای تامین مواد اولیه خوراک دام و طیور، واردات دانه کلزا از هند را از سر می گیرد.

  به گزارش بخش بین الملل پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا) به نقل از feednavigator و به گفته مقامات چینی، بزودی تجارت دانه کلزا از هند به چین از سر گرفته می شود.

  البته این امر نیاز به رعایت بازرسی های ویژه و الزامات قرنطینه ای نیز دارد.

  چین یکی از مهم ترین مشتریان کلزای هند تا پیش از سال ۲۰۱۱ بود، اما با توجه به نگرانی هایی در زمینه کیفیت این محصول، تصمیم به توقف واردات از هند گرفت.

   

  لابی هند با چین

  با توجه به وضع تعرفه ها و چالش های تجاری میان چین و آمریکا، هند در تلاش برای از سرگیری صادرات به چین است. تجارتی که ارزش آن ۱۶۱ میلیون دلار در سال ۲۰۱۱ بود.

  به گزارش رسانه های داخلی، در ماه آگوست، مقامات رسمی تجاری هند ملاقاتی با همتایان چینی شان برای رفع نگرانی های موجود در زمینه کیفیت کلزا برگزار کردند.

  پکن با حذف تعرفه سویا در ماه جولای و واردات این محصول و کلزا از پنج کشور آسیایی از جمله هند، به دنبال کاهش وابستگی به واردات سویا از امریکا بود.

  بی وی مهتا، مدیر اجرایی انجمن حلال هند در این باره به رسانه های داخلی گفت: هند ظرفیت صادرات ۵۰۰ هزار تن کلزا در سال به چین را دارد.

  وی افزود: گرچه صادرکنندگان باید توسط مقامات چینی تایید شوند و این پروسه طولانی است.

  گفتنی است؛ تقاضا قابل توجهی برای کلزای هند از سوی کشورهای کره جنوبی، ویتنام و تایلند وجود دارد.