• شماره خبر : 38325۲۹ ۹۸
 • تاریخ انتشار : سه شنبه, ۲۳ بهمن
 • این صفحه را چاپ کن
 • کاهش ۳۵ درصدی مصرف آنتی بیوتیک حیوانات در بریتانیا

  یک گزارش جدید نشان می دهد، مصرف آنتی بیوتیک در بریتانیا در چهار سال گذشته 35 درصد کاهش یافته است.

  مصرف آنتی بیوتیک

  کاهش ۳۵ درصدی مصرف آنتی بیوتیک حیوانات در بریتانیا

  یک گزارش جدید نشان می دهد، مصرف آنتی بیوتیک در بریتانیا در چهار سال گذشته ۳۵ درصد کاهش یافته است.

  به گزارش بخش بین الملل پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا) به نقل از Globalmeatnews، گزارش One Health UK نشان می دهد مجموع آنتی بیوتیک مورد استفاده در بخش انسانی و دامپزشکی بین سال های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۷، ۱۹ درصد کاهش پیدا کرده است.

  در سال ۲۰۱۷، ۷۷۳ تن ماده فعال آنتی بیوتیک در بریتانیا توزیع در دو بخش انسانی و حیوانی توزیع شد. در این دو بخش در مجموع ۱۹ درصد مصرف آنتی بیوتیک ها کاهش یافته است که ۶ درصد آن در بخش انسانی و ۳۵ درصد آن در بخش دامپزشکی در طول چهار سال است.

  دولت بریتانیا به تازگی اهداف جدیدی در زمینه کاهش مصرف آنتی بیوتیک ها در بخش حیواناتی که برای تولید غذا پرورش می یابند، ارائه داده است. هدف این طرح، کاهش مصرف آنتی بیوتیک در دام و طیور تا ۲۵ درصد بین سال های ۲۰۱۶ و ۲۰۲۰ است. همچنین اهداف جدیدی برای سال های ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۵ در زمینه آنتی بیوتیک ها تعیین شده است.

  بریتانیا تنها کشوری نیست که در زمینه کاهش مصرف آنتی بیوتیک ها اقداماتی را انجام داده است. دانمارک نیز گزارشی در ماه اکتبر ۲۰۱۸ در زمینه مصرف و مقاومت آنتی بیوتیکی منتشر کرد. براساس این گزارش، از سال ۲۰۰۹، میزان مصرف آنتی بیوتیک ها در مزارع پرورش این کشور ۲۸ درصد کاهش یافته است.