• شماره خبر : 39605۵ ۹۸
 • تاریخ انتشار : چهارشنبه, ۲۸ فروردین
 • این صفحه را چاپ کن
 • کاهش ۹٫۵ درصدی صادرات مرغ در ماه مارس/ چین همچنان در صدر متقاضیان گوشت مرغ برزیلی

  براساس اعلام ABPA، صادرات مرغ برزیل در ماه مارس به عدد 340 هزار و 500 تن رسید که با وجود افزایش در مقایسه با ماه فوریه، نسبت به مدت مشابه سال گذشته 9.5 درصد کاهش یافته است.

  صادرات مرغ

  انجمن پروتئین حیوانی برزیل اعلام کرد؛

  کاهش ۹٫۵ درصدی صادرات مرغ در ماه مارس/ چین همچنان در صدر متقاضیان گوشت مرغ برزیلی

  محمد مسعودی

  براساس اعلام ABPA، صادرات مرغ برزیل در ماه مارس به عدد ۳۴۰ هزار و ۵۰۰ تن رسید که با وجود افزایش در مقایسه با ماه فوریه، نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۹٫۵ درصد کاهش یافته است.

  به گزارش بخش بین الملل پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا) به نقل از Wattagnet، مطالعات انجمن پروتئین حیوانی برزیل (ABPA) نشان می دهد، صادرات گوشت مرغ این کشور (محصولات تازه و فرآوری شده) در ماه مارس به ۳۴۰،۵۰۰ تن رسید که ۹٫۵ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش یافته است. برزیل در ماه مارس سال ۲۰۱۸، ۳۷۶٫۲۰۰ تن مرغ صادرات کرده بود.

  همچنین درآمد ماهانه محموله های صادراتی به ۵۶۴٫۸ میلیون دلار رسید که ۴٫۱ درصد کمتر از صادرات در ماه مارس ۲۰۱۸ است. برزیل در ماه مارس سال گذشته از محل صادرات مرغ، ۵۸۹٫۱ میلیون دلار درآمد کسب کرد.

  این در حالی است که فرانسیسکو تورا، رییس ABPA معتقد است که با وجود کاهش حجم صادرات نسبت به مدت مشابه سال گذشته، صادرات مرغ در ماه مارس بیشتر از ماه فوریه بوده است که رشد ماهانه صادرات طیور را نشان می دهد.

  همچنین، قیمت متوسط مرغ در ماه مارس ۵/۵ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته، به ویژه از طریق فروش به خاورمیانه و آسیای میانه افزایش یافته است.

  واردات مرغ در امارات متحده عربی در ماه جاری با ۳۶،۳۰۰ تن واردات مرغ، ۲۳ درصد نسبت به ماه مارس ۲۰۱۸ افزایش یافته است. قطر نیز خرید خود را با مجموع ماهانه ۷،۴۰۰ تن (۴۰ درصد) افزایش داد.

  این در حالی است که فروش به اتحادیه اروپا نیز در ماه گذشته با افزایش ۵ درصدی به ۲۰،۳۰۰ تن رسیده است.

  چین به عنوان بزرگترین واردکننده گوشت مرغ از برزیل نیز با افزایش دو درصدی واردات به عدد ۴۱،۷۰۰ تن رسید.